Національний банк України і державний ПриватБанк програли апеляцію на рішення Господарського суду Києва, який стягнув з ПриватБанку на користь Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) олігарха Ігоря Коломойського 21,85 млн грн. Відповідне рішення прийняв Північний апеляційний госпсуд.

До націоналізації ПриватБанку НЗФ виступив поручителем за кредитом рефінансування, який Нацбанк видав ПриватБанку. В якості застави завод передав НБУ вагони і тепловози, загальна вартість яких оцінюється в 40 млн грн. Після націоналізації центробанк хотів повернути борг за кредитом рефінансування, тому звернувся до поручителя і готовий був продати заставлене майно.

28 серпня 2019 року НЗФ уклав мирову угоду з Нацбанком і заплатив йому гроші за кредитом рефінансування. Однак згодом завод почав вимагати ці гроші з ПриватБанку. 9 січня 2020 го Господарський суд Києва зобов’язав ПриватБанк погасити борг заводу Коломойського. ПриватБанк і НБУ це рішення вирішили оскаржити, але програли.

Нагадаємо, Україна переписала 100% акцій ПриватБанку з Міністерства фінансів на Кабінет міністрів. Очевидно, такий крок зроблено як запасний варіант, якщо на вирішальному засіданні щодо націоналізації 19 грудня Шостий апеляційний суд Києва ухвалить рішення не на користь держави.

Раніше екс-генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив, що кримінальні провадження, що стосуються можливих розкрадань, скоєних колишніми власниками ПриватБанку, передано для розслідування в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *