Перша людина, яка захворіла на коронавірус на Тернопільщині – 57-річний священник греко-католицької церкви із Заліщиків. Він не виїжджал за кордон і навіть за межі області. У нього велика родина і занедужав він ще більше тижня тому.

За цей час встиг провести щонайменше 5 богослужінь, відбути 2 похорони, сходив на нараду у райдержадміністрацію. Його дружина ходила на роботу у Пенсійний фонд. Тому людей, що контактували з ним – щонайменше 7 десятків. А решта – дальні контакти – це переважно його парафіяни, які приходили у церкву – то їх сотні, повідомляє ТСН.

“Працюють медики над контактними. В нас на самоізоляції перебувають біля 400 чоловік. Ситуація стабільна”, – каже керівник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.

Недужого священика доправили у Тернопіль, в інфекційне відділення міської лікарні швидкої допомоги. Його стан задовільний, перебіг хвороби середньої складності.

Заліщики на карантині, там дезінфікують вулиці та приміщення. Область перейшла у режим надзвичайної ситуації.

За вихідні мають облаштувати санітарно-контрольні пости на виїздах у Тернопіль, на яких вимірюватимуть температуру і у разі потреби викликатимуть до хворих “швидкі”. З понеділка у місті припиняє працювати громадський транспорт. Тепер він возитиме лише медиків, комунальників, аптекарів, правоохоронців, пекарів, тобто працівників, які забезпечують життєдіяльність міста.

“Медики, які будуть задіяні до ліквідації, а також працівники лабораторного центру будуть використовувати громадський транспорт безкоштовно на цей період. Буде зроблено посвідчення спеціального взірця”, – зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Інші тернополяни мають пересісти на власні авто або йти до роботи пішки, а краще за все – залишатися вдома. Також, у Тернополі запроваджують масковий режим. До приймання хворих готують інфекційні відділення двох лікарень, і третю для обсервації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *