Базу державного ПриватБанку вкрали, а особисті дані користувачів тепер продають за півсотні доларів

В месенджері Telegram з’явилося два бота, які шукають персональні дані українських користувачів за номером телефону за гроші. Один бот під назвою «Досьє» вже закритий, другий ще працює. Боти імовірно беруть дані з викраденої бази користувачів «Приватбанку».

Про це повідомляє ain.ua.

Другий бот продовжує роботу, однак його назва не розголошується. За гроші людина може отримати ПІБ користувача, дату народження, серію і номер паспорта, прописку та ІПН.

Боти працювали за однією і тією ж схемою, використовуючи викрадену базу “Привату”. 10 запитів в ньому коштує 50 доларів, 50 запитів — 100 доларів, 200 запитів — 200 доларів.

У самому банку вже визнали витік і заявили, що звернулися в поліцію.

“Ми виявили цей чат-бот 23 квітня і подали заяву в поліцію для відкриття кримінального розгляду. Також ми в черговий раз звернулися до клієнтів з попередженням про небезпеку передачі особистих даних в подібних шахрайських ботах. Нам невідомі джерела даних у таких шахраїв, ми сподіваємося з’ясувати їх за допомогою правоохоронних органів”, – сказали в банку.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про те, що націоналізація Приватбанку була незаконною. Зараз офіційно рішення суду не оприлюднено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *