Прокуратура міста Києва відкрила кримінальну справу через можливий незаконний експорт медичних масок до Іспанії за участі працівників Київської митниці.

«23 березня 2020 року на одному з Інтернет ресурсів була викладена інформація про обставини постачання за кордон двох партій медичних масок, вироблених в Україні. Як зазначається, поставка вказаного товару була здійснена за заниженою вартістю задля ухилення від сплати митних платежів та за сприяння працівників Київської митниці», – повідомила столична прокуратура.

За вказаним фактом розпочато розслідування за ст. 2 ст. 364 (зловживання владою чи службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Раніше прем’єр-міністр Словаччини Петер Пеллєгріні заявив, що його країна зарезервувала закупівлю 2 млн медичних масок в Україні на 1,2 млн євро. Однак засоби захисту перекупили представники Німеччини. До цього український уряд заборонив експорт медичних засобів за кордон.

Глава митної служби Максим Нефьодов заперечує факт вивезення за кордон нелегально купленої в Україні партії з 2 млн масок, про яку повідомляв прем’єр-міністр Словаччини. Він також заявив, що нелегальний вивіз медичних масок побив за популярністю схему вивезення сигарет.

Тим часом САП відкрила кримінальне провадження проти Кабміну Гончарука через відсутність масок. Розслідування почали після появи інформації, як 31 січня і 8 лютого 2020 року секретар РНБО Олексій Данилов звертався Гончарука з проханням обмежити експорт і реекспорт продукції, яка може бути використана для боротьби з поширенням коронавірусу (COVID-19). Кабмін фактично проігнорував звернення і не вжив цих заходів.

Автор: UA.NEWS

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *