Уряд планує внести магазин у санкційний список

Інтернет-магазин одягу та аксесуарів Wildberries із російським капіталом зайшов на український ринок. Це одразу викликало спротив користувачів в Україні: покупцям, кажуть, доступні для замовлення гранчаки з Путіним, радянськими прапорами та георгіївськими стрічками.  Також Wildberries має офіційні представництва і в окупованому Криму. Відкриття привернуло увагу українського уряду та правоохоронних органів. У ситуації розбиралися журналісти “5 канал”. 

Три мільйони товарів для українських покупців пропонує російський інтернет-магазин. Серед них, до речі, й заборонені георгіївські стрічки. Покупки планують видавати через українські служби доставки.

“Завдання Кремля зараз спробувати пробудити на пострадянському просторі, на території незалежних держав, ностальгію за Радянським Союзом. А цей інтернет-магазин розповсюджуватиме таку символіку, яка пробуджуватиме таку ностальгію. Звичайно, що це не може охопити все населення. Але ми знаємо, скільки у нас ватників”, – каже експерт з питань безпеки Василь Богдан. 

Російський інтернет-магазин порушує законодавство, повідомили в Українському інституті національної пам’яті. Бо торгувати комуністичною символікою в Україні заборонено. Покарання закон передбачає як для продавця, так і для покупця.

“Якщо йдеться про футболки із серпами-молотами – гербами СРСР, то така продукція є забороненою до поширення в Україні, і, відповідно, до носіння. Якщо громадянин України ходитиме в такій футболці по місту, то за це є відповідна стаття. Санкція до 5-ти років позбавлення або обмеження волі”, – коментує відкриття магазину співробітник Українського інституту національної пам’яті Богдан Короленко.

Російські товари не надто популярні в Україні, констатують економісти. Особливо – після початку війни на сході. До речі, своє московське коріння інтернет-магазин приховує. Там заявили, буцімто центральний офіс, який обслуговуватиме Україну, розташований у Варшаві.

“В Україні є можливості купувати товари в усьому світі. Починаючи з Амазону, закінчуючи китайськими операторами. Російської продукції, яку можна продавати в Україні – не багато. Вони ж готової продукції мало що виготовляють. Вони можуть займатися лише перепродажем”, – каже економіст Борис Кушнірук.

Прихід на українських ринок російського інтернет-магазину обговорили на засіданні Кабінету Міністрів. Це вже не перший випадок, коли російський бізнес зацікавився Україною, зазначають урядовці. І якщо підприємці з країни-агресорки порушують закон, то для них приготують санкції.

“Пропонується протокольне доручення до Кабінету Міністрів розглянути можливість щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів до онлайн-сервісів, які пропагують, пропонують продукцію різного роду та контент російського виробництва в розрізі продуктів та російських серіалів, які заборонені законом, типу сервісів ivi.ru чи Wildberries.ru”, – сказав на засіданні уряду міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Сформувати санкційний список доручили двом міністерствам – тимчасово окупованих територій та інформаційної політики. Які ще компанії потрапляють під заборону, в уряді поки не повідомили. Вивчає ситуацію з російським інтернет-магазином і Служба безпеки України. 

Сергій Барбу, Сергій Клименко, “5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *