Водії в стані алкогольного й наркотичного сп’яніння за шість місяців 2020 року вже здійснили понад дві тисячі ДТП на дорогах України. Найстрашніше, коли жертвами п’яних убивць стають ні в чому не винні діти.
Детальніше про ситуацію – в матеріалі OBOZREVATEL.
Страшні цифри
За офіційними даними патрульної поліції, в Україні з 1 січня до 30 червня 2020 року трапилося 72 394 ДТП, в яких загинули 1 482 особи.
До того ж 2 110 ДТП – з вини нетверезих водіїв. У цих “п’яних” аваріях уже загинули 50 осіб, а 676 були травмовані.
У першому півріччі 2020 року в Україні з вини нетверезих водіїв сталося понад дві тисячі ДТП
У липні жертвами стали кілька дітей, а на тих, хто вижив, чекає тривале лікування.
Сім разів ловили п’яним за кермом, а потім убив сім’ю
Одна з таких трагедій, яка вразила всю Україну, трапилася 12 липня в Голосіївському районі Києва.
У результаті страшної аварії загинули чотири людини: чоловік і жінка Надія і Олексій Цурканови, їхня трирічна донька Владочка і 10-річний син Володя. Вижив тільки 14-річний Святослав, він досі перебуває в лікарні.


У результаті ДТП на Старообухівській трасі в Києві загинули чоловік із дружиною і двома дітьми
Підозрюваному у скоєнні ДТП з чотирма загиблими на Столичному шосе в Києві, який був у стані алкогольного сп’яніння, Антону Желепі 14 липня обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб без права внесення застави.
Як неофіційно говорили журналістам OBOZREVATEL правоохоронці, для нього це найкращий варіант – люди готові були розірвати на частини. І це цілком зрозуміло.
Справа в тому, що Желепа зізнався – напередодні ДТП він вживав наркотики, а безпосередньо перед тим, як сісти за кермо чужого автомобіля, пив горілку. Ба більше, вбивця сім’ї Цурканових раніше сім разів (!) притягувався до адміністративної відповідальності за алко- і нарководіння. І навіть відсидів один раз теж після смертельної ДТП, в якій загинула молода жінка. Що, як бачимо, не завадило йому цього разу вбити цілу сім’ю з маленькими дітьми.
Неймовірно, але факт: Желепа сам є батьком трьох дівчаток, щоправда, за словами сусідів, їхнє життя він уже встиг перетворити на пекло.


Антон Желепа під час обрання запобіжного заходу після ДТП на Столичному шосе в Києві
Тепер Желепі загрожує всього лише від 5 до 10 років позбавлення волі з забороною керувати транспортними засобами на термін до 3 років.
Під ударом – діти
Через водія, який дозволив собі сісти за кермо в стані алкогольного сп’яніння, 8 липня в Тернопільській області постраждав і восьмирічний Юрчик.
Хлопчик разом зі ще однією дитиною гуляли на вулиці. Дівчинка встигла відскочити, коли помітила наближення автомобіля, Юрчик – ні.
Дитина отримала важкі травми (ЗЧМТ, переломи ніг і кісток таза, забої внутрішніх органів), була прооперована, але попереду ще довге й дороге лікування.
За інформацією правоохоронців, водій був п’яний – “Дpагеp” показав 2,26 пpоміле алкоголю.


Восьмирічному Юрчику після ДТП доведеться довго лікуватися
Ще одне “п’яна” ДТП відбулася 17 липня в Хмельницькій області.
Як розповіли поліцейські, 33-річний місцевий житель, керуючи автомобілем Seat Ibiza, допустив наїзд на 14-річну школярку. Дівчинка йшла узбіччям дороги в попутному напрямку.
Правоохоронці за допомогою “Драгера” перевірили водія на стан алкогольного сп’яніння. Прилад показав 1,78 проміле, що в 9 разів (!) перевищує допустиму норму.


У Хмельницькій області п’яний водій Seat Ibiza збив 14-річну дівчинку
Продовжувати можна нескінченно – з вини п’яних водіїв в Україні щодня відбуваються ДТП з постраждалими. Важливо усвідомити: п’яний за кермом – потенційний убивця, і зараз важливо зробити все, щоб переламати ситуацію. А поки вона жахає.
П’яні водії уникають відповідальності
Ще один привід для тривоги – те, що через недосконалість нашого законодавства тисячі водіїв, які перебували за кермом у нетверезому стані, уникли покарання.
Відповідну статистику на своїй сторінці в Facebook навів речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко. Він вказав, що за 2019 рік патрульна поліція оформила 119 тисяч (!) адмінпротоколів за ст.130 КУпАП. З них:
- 1457 осіб уникли відповідальності за нетверезе водіння через передання судами справи в трудові колективи і громадські організації;
- 633 справи були закриті судами через так звану малозначність;
- 13 662 справи були закриті судами через закінчення терміну розгляду адміністративних правопорушень (зараз термін розгляду – 3 місяці).
Шевченко вважає, що законопроєкт № 2695, ухвалений ВР в першому читанні за ініціативою МВС, “у разі збереження цих норм під час другого читання закриє ці три ганебні діри законодавства”. Поки ж залишається сподіватися на диво.