В Одеській області пенсіонер з Іспанії збирає сміття на схилах. За час карантину він зміг очистити територію від Чорноморська до Санжейки і зібрав 20 контейнерів сміття. Францу – 71 рік, він любить подорожувати на машині, займається йогою, а в Непалі навіть побудував школу для дітей.

Завзятий мандрівник Франц вже в п’ятий раз приїхав в Україну. За його словами, в Чорноморську живе його кохана. Їй 61 рік, а він – на 10 років старше. Сам Франц народився в Нідерландах, але живе в Іспанії і подорожує. З гордістю говорить, що об’їхав на машині всю Європу. Також був в Туреччині, Китаї та Непалі. Після карантину хоче відвідати Грузію, Вірменію, Росію, Туреччину та через Хорватію – повернутися додому.

Зараз я використовую свою машину як склад для сміття. Але я впевнений, що через місяць, коли я закінчу працювати, тут знову буде місце для сну, і я відправлюся в подорож, – розповідає Франц.

Залишився на карантин і вирішив прибрати сміття

Франц в Україні з лютого. Він міг полетіти карантинним рейсом додому до Іспанії, але не захотів. По-перше, в Іспанії багато захворіли і померли, по-друге, він не любить літати. А так як йому є у кого залишитися, його подорож затяглося. Поки улюблена готує йому борщ та інші частування, він виходить на прибирання схилів. І щиро вважає чотиригодинні еко-акції своєю роботою. Колишній будівельник не звик сидіти без діла на пенсії. Він дуже любить природу і вважає, що кожен зобов’язаний і не смітити, і прибирати.

Я почав збирати сміття 1 березня і вже зібрав 20 контейнерів. В середньому за 2 дні я збираю 1 контейнер сміття. Бачите, беру міцний пакет, всього 3 хвилини, і – готово. Я забираю сміття і складаю його в машину. Звичайно ж, я відводжу сміття в контейнер в Чорноморськ, а не викидаю його на природі. Я хотів віддати сміття на державну переробку, але так і не зрозумів, як це зробити, – захоплено розповідає Франц.

Я дуже люблю природу. Тому така робота мені приємна. Я прибирав сміття у Франції, де часто буваю, в рідних Нідерландах, в Іспанії, де я зараз живу. Всюди, де буваю. І навіть в Гімалаях на висоті 5 тисяч метрів я прибирав сміття, – каже мандрівник.

“Ви можете очистити свою країну від сміття за рік”

В Україні пенсіонеру багато чого незрозуміло. Наприклад, він не розуміє, чому в нашій країні такі погані дороги. Це багато в чому ускладнює його автоподорож до коханої. Не розуміє він і особливості сусідів. Так, в районі Санжейки, де ми і застали туриста, місцеві жителі роблять справжні окопи. І все для того, щоб ніхто не міг проїхати до моря. Люди, які живуть в котеджах, вважають, що цей пляж тільки їх, і навіть поставили на під’їзді до моря ворота.

Але найбільше Франца турбує екологія. Він дуже сподівається “заразити” людей своїм прикладом і радіє, коли місцеві йому допомагають.

У вас є всі шанси очистити країну від сміття за рік-два. Для цього кожен повинен брати з собою пакет на природу. Заповнювати його сміттям, який залишиться від вас, а другий – для сміття, який ви побачите на природі. Природа бруду не любить, – каже чоловік.

“Коронавірус не боюся, займаюся йогою”

Франц каже, що коронавируса не боїться. Він сідає в позу лотоса і каже, що вже 11 років займається йогою. Це захоплення він привіз з Непалу, де побудував школу.

Я не боюся коронавируса. Мені 71 рік, чого мені боятися? Я займаюся йогою, знаю, як робити самомасаж, прибираю сміття кожен день. Я почав займатися йогою, коли мені було 60 років. Тоді я був в Непалі і побудував там школу. До мене прийшов місцевий учитель йоги і сказав: “Ти хороша людина, я навчу тебе йоги”. Ось з тих пір я цим і займаюся, – розповів Франц.

На прощання він вручив нам пакет зі сміттям і попросив віднести його до машини. А сам пішов вдалину схилу, – прибирати сміття далі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *