Під час будівництва дороги Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка натрапили на три древні поселення та артефакти різних епох – від 4 тис. до н.е. до козацької доби.

Про це повідомив начальник Дніпровської експедиції Охоронної археологічної служби України Дмитро Тесленко у пресцентрі ОСН «Міст», передає Укрінформ.

«У Петриківському районі Дніпропетровської області в межах будівництва дороги національного значення Дніпро – Царичанка – Кобеляки — Решетилівка були виявлені і повністю досліджені три поселення древніх жителів цього краю. Загальний діапазон виявлених артефактів охоплює період від енеоліту (4 тис. до н.е.) до 18 століття. Тобто, ми маємо приклади культур ранніх слов’янських, пам’ятки середньовіччя, Київської Русі (коли на нашій території мешкали кочівники) і козацького періоду», – зазначив Тесленко.

У якому стані знахідки?

Артефакти пройшли первинну обробку – їх очистили від землі, деякі частково склеїли, на них нанесено маркування. Археолог зазначив, що в основному в поселеннях було знайдено керамічний посуд. Зокрема, була знайдена середньовічна амфора, похоронна урна слов’янського періоду, а також сокира періоду фінального бронзового століття.

Нагадаємо, першу в Україні бетонну дорогу Н-31 Дніпро-Решетилівка буде здано в експлуатацію до кінця 2020 року. Роботи на дорозі Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка Укравтодор здійснює в рамках програми “Велике будівництво”.

Фото: most-dnepr.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *