Верховна Рада України схвалила залучення 500 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на дорожні проєкти, серед яких – Львівська об’їзна дорога та ремонт траси Київ-Одеса.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

450 млн євро залучать у рамках фінансової угоди “Європейські дороги України ІІІ” терміном на 25 років, у рамках розвитку Транс’європейської транспортної мережі. Угоду було укладено у листопаді 2019 року.

“За ці кошти буде відремонтовано 314 км автодороги М-05 Київ – Одеса в частині Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей. Також кошти підуть на будівництво 35 км північної об’їзної дороги Львова”, – розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, джерелом погашення й обслуговування кредиту на кожен бюджетний рік будуть кошти державного Дорожнього фонду в спецфонді держбюджету.

Друга ратифікована Радою угода – про 50 млн євро від ЄІБ у рамках проєкту “Транспортний зв’язок в Україні – Фаза І”. Загальний обсяг фінансування за цією угодою складає 100 млн євро, з яких 50 млн – кредит ЄІБ та ще 50 млн – грантові кошти ЄС.

Як повідомив Владислав Криклій, ці гроші спрямують на будівництво північно-східної ділянки об’їзної дороги навколо Тернополя, будівництво трьох багаторівневих розв’язок і двох шляхопроводів у Львівській та Рівненській областях біля Тернополя. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *