Нові цифри розробили з урахуванням скорочення ВВП на 3,9%, падінням доходів на 120 млрд грн і зростання дефіциту держбюджету.

В ході позачергового засідання Верховної Ради народні депутати проголосували за зміни до державного бюджету України на 2020 рік. “За” проголосували 252 народних депутата: 226 голосів дали “слуги народу”, 15 голосів – “Довіра” і 5 – “За майбутнє”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо в ході позачергового засідання парламенту в понеділок, 13 квітня.

Відзначимо, що законопроект про зміну бюджету передбачає збільшення дефіциту держбюджету з 2,1% до 7,5% ВВП через епідемію коронавірусу і викликану ним кризу. Доходи держбюджету скорочено на 119,7 млрд грн в порівнянні з затвердженою спочатку версією закону – до 975,833 млрд грн. Граничний обсяг державного боргу розширено з 2,045 трлн грн до 2,386 трлн грн.

В ході обговорення перед голосуванням критика змін бюджету в основному стосувалася завищених доходів, відсутності  реальної допомоги бізнесу і людям і відбирання коштів у регіонів.

Нагадаємо,  30 березня на позачерговому засіданні  Верховна Рада не підтримала зміни до держбюджету на 2020 рік, пов’язані із пандемією коронавірусу.

Зазначимо, що раніше уряд пропонував зменшити доходи бюджету на 122,9 мільярда гривень та створити спеціальний фонд боротьби з коронавірусом на 97,1 мільярда гривень: кошти з нього планували витрачати на придбання медичного обладнання, соціальний захист населення, поповнення резервного фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *