В Україні статистика по захворюваності на коронавірус абсолютно спотворена. Деякі результати лабораторних досліджень вносяться в базу із відставанням на місяць.

Про це заявив екс-заступник міністра охорони здоров’я та заступник директора клініки “Оберіг” Олександр Лінчевський.

“Я не хочу здаватися хейтером влади або критикувати наступників, але тут інакше не виходить. Реальність є сумною, бо ми не знаємо реальних цифр. Ті цифри, які озвучує міністерство та уряд, не відповідають дійсності з цілої низки причин. Це ведення статистики, збір інформації, затримок, неточностей. Якщо в якійсь області черга з необроблених тестів на коронавірус є більшою за потужності лабораторій, коли аналіз робиться тиждень, то про яку статистику йде мова? Тоді, коли результати вносяться в систему з відставанням на тиждень, два, місяць. Пацієнти, які захворіли в жовтні, тільки тепер внесені в базу даних. Тому ця статистика є повністю спотвореною”, – додав Лінчевський.

За словами екс-заступника голови МОЗ, така ж ситуація з цифрами по ліжках та статистикою щодо смертей. Цифри про додані ліжка нічого не означають.

“Саме оголошення того, що відкриті десь якісь ліжка, підготовлені місця для прийому пацієнтів із коронавірусом, нічого не означає. Мають значення точки, де є кисень, киснева апаратура і персонал, який вміє цим користуватися. Тільки тоді цифри мають значення. А ці цифри дуже сумні, і уряд їх не знає чи не озвучує”, – наголосив Лінчевський.

Катерина Черновол

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *