Народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив екс-віце-президента США Джозефа Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка.
Скандали в американо-українських відносинах не припиняються. Слідом за оприлюдненням переговорів діючих президентів США і України, тепер в інформаційне поле вкинули нібито розмови колишніх керівників двох країн.

Нардеп Андрій Деркач стверджує, що записи отримав від журналістів-розслідувачів, а датовані вони 2015-2016 роками. Парламентарій обіцяє передати аудіоматеріали в правоохоронні органи, зокрема, в ГПУ.

Передає КОРРЕСПОНДЕНТ

Корреспондент.net розбирався, що на плівках.

Шокін і Яценюк

Деркач стверджує, що на записах є розмова п’ятого президента України Петра Порошенка з колишніми віце-президентом США Джо Байденом і главою Держдепу Джоном Керрі.

“Хотів би закликати вас розглянути можливість вирішення проблеми заміни генерального прокурора Шокіна, оскільки він, на мій погляд, заблокував реформу очищення генпрокуратури”, – говорить нібито Керрі.

“У випадку, якщо у вас буде новий уряд і новий генеральний прокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов’язань на 1 мільярд доларів”, – говорить уже нібито Байден.

“Надзвичайно сильна мотивація. Одним з можливих кандидатів на цю посаду був лідер моєї фракції Луценко”, – відповідає нібито Порошенко.

Також на записах йде обговорення відставки уряду Арсенія Яценюка, роботи коаліції у Верховній Раді і виконання вимог МВФ.

Нардеп Деркач вже далеко не перший раз оприлюднить якісь документи, про втручання представників Демократичної партії США в політичну ситуацію в Україні. Раніше він заявляв, що перший заступник директора НАБУ Гізо Углава кілька років надавав посольству США в Києві інформацію про хід резонансних справ, які стосувалися України та США.

Також Деркач знявся у фільмі адовкат Дональда Трампа Руді Джуліані, який повинен був підтвердити невтручання Трампа в українські справи. Відбувалося це в розпал імпічменту Трампа через розмови з Володимиром Зеленським.

Реакція Порошенко

У партії Європейська солідарність, лідером якої є Петро Порошенко, заявили, що оприлюднені “аудіофрагменти сфабриковані заради дискредитації України і штучного її залучення в американську виборчу кампанію”.

“По суті це російська провокація, яка не має нічого спільного з дійсністю. Її мета підірвати двопартійну підтримку України з боку Сполучених Штатів, за 5 років вибудувану президентом Петром Порошенко, повернути нашу державу в зону російського впливу і послабити міжнародну проукраїнську коаліцію. Не випадково, що ключовим спікером в цій справі є представник п’ятої колони, відомий своїми зв’язками з Росією, Андрій Деркач “, – підкреслили в партії.

Реакція “слуг народу”

Нардеп від партії Слуга народу Олександр Качура Нардеп заявив, що матеріалами, які опублікував Андрій Деркач щодо Порошенко, правоохоронні органи повинні дати правову оцінку, провести експертизу достовірності, а після цього встановити юридичний факт і притягти винних осіб до відповідальності. Народні депутати, за словами Качури, не повинні в це втручатися.

У тій же година, его колега по Фракції Ірина Верещук в Коментарі видання Страна.юа заявила, что нужно ініціюваті создания в раді тімчасової слідчої КОМІСІЇ з оприлюднення фактами.

Реакції ж офіційніх правоохороних огранов – СБУ або ГПУ, на опрілюднені матеріали, поки НЕ послідувало. Чи не коментувалі їх и в офісі президента.

У свою черга, експерт по вопросам антікорупційної політики Олександр Лемен считает, что оприлюднення запісів є втягуванням України в глобальну внутреннеамеріканскую гру.

“Те, що республіканці, зокрема Рудольф Джуліані, підпалюють ключовими опонента (Джо Байдена) за півроку до віборів – НЕ рідкість. Дівує ті, як українські депутати влазять в Цю гру. Ви хоч на секунду Уявіть – перемагає Байден. Що тоді будете робити? загаль, я бі зайнять нейтральну позицию. Боротьба ключовими партій в США между собою не нашого уровня дискусія. Це як 6-класник вібіжіть на ринг, де Тайсон рубати з Холіфілдом “, – зазнача експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *