Сьогодні, 2 лютого 2020 року виповнюється п’ять років з дня загибелі лідера гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка.

Попри те, що в дитинстві Андрій мріяв стати водієм сміттєвоза, а за освітою він стоматолог, його життя – музика. Саме у цій сфері він прославився найбільше.

Усе життя Кузьми тісно пов’язане з гуртом “Скрябін”. Група з’явилася у далекому 89-му. Вперше виступила у військовій частині 1991 року. Андрій був єдиним постійним учасником.

У 2000 Андрій посварився з учасником групи Ростиславом Домішевським (Роєм). За два роки Роя вигнали зі “Скрябіна”, а ще за рік пішов Сергій Гера (Шура).

“Я повиганяв тих нероб”, — прокоментував Кузьма.

З цього часу він сам взявся за групу. Почав творити іншу музику.

Аварія, у якій загинув музикант, сталася в 2015. Автомобіль артиста зіткнувся з молоковозом в Дніпропетровській області.

Як повідомила поліція, машина Кузьми виїхала на зустрічну смугу на заокругленій ділянці дороги, в результаті чого і сталося зіткнення.

Андрій Кузьменко мав активну громадянську і політичну позицію, яку відкрито висловлював, не боявся критикувати владу. Незадовго до трагічної загибелі Андрій дав інтерв’ю з досить різкою критикою влади.

А це одне з останніх відео з мобільного Андрія Кузьменка.

Підтримував Кузьма і військових в АТО. Спілкувався в лікарнях з бійцями. Свої поїздки в АТО не афішував. 8 лютого планував туди черговий візит.

Він відверто говорив:

“З мене вояка такий-сякий. З моїми грижами, вирізаними мізками, я там буду рівно півгодини і на тому закінчиться моя бравада військова. А в тилу я досить потужний чувак”. Він і давав гроші, і їздив підтримувати своїми піснями.

“Він завжди був оригінальним і самобутнім. Це була жива пластична українська мова. Він її такою робив, і ніхто, крім нього, її більше такою не зробить. Він по-особливому відчував звуки, слова. Вони у нього завжди поєднувалися. Ніхто так не зможе. Такого другого Кузьми у нас не буде вже ніколи”, – згадує покійного Андрія Кузьменка співачка Руслана.

Після смерті Кузьми про нього видали кілька книг, зокрема, “Ми, дороги і Кузьма”. Вона описує заснування гурту “Скрябін”, а також старий склад з 1989 по 2002-й роки.

Джерело:molbuk.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *