Нині про те, що сталося, дівчинці нагадує лише тоненький шрам на животі

Дворічна дитина під час гри проковтнула три десятки намагнічених кульок. Вони потрапили у різні петлі кишківника, почали з’єднуватися між собою та пробили сім дірок у внутрішніх органах дитини. Дитину вже прооперували, як нині почувається пацієнтка дізнавалася кореспондентка “5 каналу” Марта Шикула.

Того вечора дворічна Софійка зі старшим братом під час гри не поділили магнітні кульки. Щоб забавка не дісталася братові, дівчинка заховала магніти собі до рота, розповідає бабуся пацієнтки.

“Братик прийшов і сказав: баб, Софійка запхала в рот магніти. Вона була активна і бавилася. Якщо б ми не знали, то ми б за якийсь час не зрозуміли звідки в неї якісь симптоми. Бо потім вона почала рвати”, – каже Оксана Ковалишин, бабуся постраждалої дівчинки.

Софійку одразу відвезли до лікарні.

“Це попка і от це кишечник, тут його не видно, бо це рентген. От так воно вибудувалося і було в кожній кишенці. Деколи таблетку годі випити. З одним стаканом води, а тут. Думали одну, дві ковтнула. А коли нам рентген показав, що стільки, ми були в шоці”, – кажуть у родині.

Дитина проковтнула частину іграшки, яка складається з багатьох намагнічених кульок. Тож до кишківника дівчинки потрапив 31 магніт.

“Ми в різних лікарнях були і нам всюди казали: воно вилізе природним шляхом. давати тверду їжу”, – каже Оксана Ковалишин, бабуся постраждалої дівчинки.

Але чекати батьки не погодилися і наступного дня звернулися до медиків міської дитячої лікарні. Софійку негайно забрали в операційну.

“Отвори були від тонкого до товстого кишківника. Це ураження є найнебезпечнішим”, – розповідає Дмитро Грицак, хірург львівської міської дитячої клінічної лікарні.

Щоб дістати магніти та зашити утворені ними отвори, медикам знадобилося дві години.

“Якщо їх так візуалізувати, виглядає це все так. Це усе окремі елементи і мають дуже велику магнітну потужність. Між петлями кишківника вони просто змагнічуються через стінку і просто наскрізь стінку стискають і з’єднуються. Потім тиснуть, тиснуть і з’єднаються через стінку і утворюється отвір”, – кажуть лікарі.

Після операції минуло кілька днів. Нині Софійка почувається добре, дивиться мультики, бавиться та почала їсти. Як проковтнула магнітні кульки, розповідати не хоче.

“Вона після операції, як тільки відкрила очі вона була свідома, що вона зробила. Вона почала показувати нам животик”, – розповідають рідні.

Нині про те, що сталося, дівчинці нагадує лише тоненький шрам на животі. До кінця тижня, медики планують виписати Софійку додому.

“Є дуже хороша пристальтика, тобто кишківник працює добре”, – каже лікар.

А от бабуся пацієнтки небезпечну забаву онуки запам’ятає надовго.

“Маючи наприклад маленьких в сім’ї і старших, будьте уважні і не купуйте таких дрібних предметів”, – наголошує Оксана Ковалишин, бабуся постраждалої дівчинки.

Діставати сторонні предмети, які проковтнули чи вдихнули діти, для медиків звична справа. Чи не щодня лікарі дістають голки, цвяхи та маленькі іграшкові деталі. Більшість предметів доводиться вилучати оперативним втручання. Тому медики наголошують: батьки мають пильно стежити, чим бавиться малеча.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *