Скасування Пенсійного фонду може привести до “зрівнялівки” в пенсійному забезпеченні громадян на рівні прожиткового мінімуму.

Таку думку висловив “Апострофу” колишній заступник глави Пенсійного фонду України Віктор Колбун.

За словами експерта, подібна ситуація існує в Грузії, де так звану пенсію за віком отримують жінки з 60 років, і чоловіки, яким виповнилося 65 років. Пенсія не залежить від стажу роботи, і становить з 1 січня 2020 року 220 ларі (трохи більше 70 доларів). Дещо більше належить громадянам віком понад 70 років, а також жителям високогірних районів.

Грузинська пенсія – це як раз та сама “зрівнялівка”, яка представляє собою практично абсолютний прожитковий мінімум, на який, як зізнаються самі грузини, жити дуже складно, скоріше, можна тільки виживати. Крім того, багатьом пенсіонерам допомагають діти, якщо вони, звичайно, є, і якщо у них самих є достатні кошти.

Грузинська пенсія за віком порівнянна з української мінімальною пенсією, яка прив’язана до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З січня 2020 року вона має становить 1769 гривень (за поточним курсом 72 долари).

Експерт нагадав, що з 2019 року в Грузії почала діяти також накопичувальна пенсійна система, яка ніяк не запрацює в Україні. Вона фінансується з трьох джерел – по 2% з місячної зарплати працівника на його персональний пенсійний рахунок відраховують сам працівник, його роботодавець, а також держава.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *