В Україні більше не обов’язково вести паперові трудові книжки. За бажанням співробітників їх можна залишити, але роботодавець вже не зобов’язаний зберігати документ. Крім того, пенсії за допомогою системи електронного обліку стажу призначатимуть автоматично.

Про це йдеться в законопроекті №3623. Як пише “Обозреватель”, документ у другому читанні розглянуть на засіданні Верховної Ради.

Автор документа – прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає це проривом: “Ті, хто стикався з оформленням пенсії, знає, скільки часу втрачається при оформленні виплати. Для всіх нас, хто буде виходити на пенсію, це велике послаблення”.

Видання також зазначає, що дані з трудових книжок будуть переноситися в реєстр протягом п’яти років. Правда головний науково-експертний комітет Верховної Ради вже зазначив мінус законопроекту: немає висновку про те, чи готові бази даних, і чи будуть вони захищені.

Як призначатимуть пенсію і оформляти на роботу

При оформленні на роботу можна буде не подавати трудову книжку – досить паспорта, ІПН і інших документів (роботодавець, наприклад, може зажадати довідку про медичний огляд).

Пенсію тепер будуть нараховувати автоматично. Не доведеться звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки, доводити свій стаж і підтверджувати його. Закон про пенсійне забезпечення дозволяє українцям виключати той час роботи, коли у них був низький заробіток. Пенсійний фонд спочатку повинен вважати так, як вигідніше майбутньому пенсіонерові. Але якщо раптом виникнуть проблеми, вже після призначення виплати можна буде звернутися до чиновників з проханням провести перерахунок.

Українці зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Такий документ може знадобитися, якщо того вимагає роботодавець (наприклад, для конкурсу на посади у вас повинен бути стаж у відповідній сфері). Правда, для цього потрібно оформити електронний цифровий підпис. Також в Кабміні розглядають можливість використовувати технологію BankID. Тобто ідентифікувати себе можна буде і за допомогою банківської картки.

Як повідомлялося раніше, українці можуть втратити право на пенсію при одній помилку в Трудовій книжці – помилку в написанні імені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *