В Україні продовжують скорочуватися запаси зимового газу. Так, обсяг палива в підземних сховищах газу (ПСГ) за станом на 21 грудня склав 19,42 млрд куб. м. Таким чином, з початку сезону відбору – 2 листопада – запаси газу скоротилися на 10,75%. Про це свідчать оперативні дані “Укртрансгазу”, оприлюднені 9 грудня.

Втім, обсяг газу в ПСГ станом на 21 грудня на 32% перевищує запаси на ту ж дату 2018 року – тоді в сховищах було 14,6 млрд куб. м газу.

За останню звітну добу зі сховищ відібрали 43,19 млн куб. м газу. При цьому Україна за ту ж добу імпортувала 4,49 млн куб. м газу зі Словаччини, 8,85 млн куб. м – з Угорщини, 1,08 млн куб. м – з Польщі. Власний видобуток газу склав більше 57 млн куб. м газу.

Як відомо, Київ і Москва досягли попередніх домовленостей щодо нового контракту на транзит російського газу через територію України. Передбачається, що в рамках компромісу “Газпром” заплатить Україні майже 3 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу, а “Нафтогаз”, в свою чергу, відмовиться від нового позову проти російської компанії.

Як, повідомлялося, на момент старту сезону відбору з ПСГ (2 листопада) обсяг запасеного на зиму газу перевищував 21 млрд куб. м, що є рекордним показником за останні 10 років .

Нагадаємо, в кінці листопада президент Володимир Зеленський провів нараду з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком та топ-чиновниками з питання зниження тарифів на опалення для населення. Про що говорили, дізнавайтеся з сюжету новин “Сьогодні”:0:00 / 1:05Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому TelegramРАСПРОДАЖА остатков со склада! Женские сапоги ECCO за…Натуральная кожа и мех, оплата после получения!Распродажа КОНФИСКАТА! Женские сапоги ECCO за…Натуральная кожа и мех, оплата после получения!

Джерело: Сьогодні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *