Кабінет міністрів України схвалив підписання мирової угоди щодо газової суперечки АМКУ з російським “Газпромом” на суму $7,4 млрд.

Відповідне розпорядження уряду від 27 грудня 2019 року №1372-р оприлюднене на “Урядовому порталі”.

“Схвалити проєкт мирової угоди у справі за позовом публічного акціонерного товариства “Газпром” до держави Україна, що розглядається арбітражним трибуналом ad hoc відповідно до Арбітражного регламенту Комісії Організації Об’єднаних Націй з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ), справа ПТС № 2019-10”, – зазначено у розпорядженні.

Штраф був виписаний Антимонопольним комітетом України російському “Газпрому” у 2016 році за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу. Спочатку сума була 86 млрд гривень, але за рахунок пені та відсотків вона подвоїлася і згодом доросла до $7,4 млрд. “Газпром” намагався оскаржити штраф, але програв суди.

Тепер Україна відмовилася від цих грошей. Відмова від усіх поточних і можливих майбутніх вимог до “Газпрому” – умова для підписання нового контракту про транзит російського газу через Україну. Зі свого боку “Газпром” заплатив “Нафтогазу” $3 млрд рішенням Стокгольмського арбітражу.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко розкритикував мирову угоду, заявивши, що Україна відмовилася від мінімум 20 млдр доларів і влада повинна відповісти за це.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Російський “Газпром” після декількох місяців переговорів домовився укласти з українським “Нафтогазом” новий контракт на транзит газу. Він діятиме п’ять років із можливістю продовження ще на 10 років.
  • Крім того, було досягнуто домовленості про те, що Росія заплатить 2,9 млрд доларів рішенням Стокгольмського арбітражу, а Україна відмовиться від подальших позовів проти “Газпрому”.
  • Йдеться про врегулювання штрафу Антимонопольного комітету України на $7,4 млрд
  • За словами виконавчого директора НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка, контракт із Росією про транзит газу через територію України може бути підписаний вже 27 грудня.
  • Водночас віцепрем’єр-міністр Росії Дмитро Козак назвав виплату $2,9 млрд Україні “краплею в морі” порівняно з відмовою від подальших претензій.
  • Російська компанія “Газпром” виплатила Україні $2,9 млрд рішенням Стокгольмського арбітражного суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *