Національна поліція України (НПУ) отримає нову зброю, яка допоможе їм гуманно впливати на порушників громадського порядку.

Про це повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький в ефірі телеканалу “Еспресо“, передає Depo.ua.

За його словами, йдеться про спеціальні засоби електропровідної дії – електрошокери TASER X2. Їх уже почали тестувати.

Перші 200 одиниць спеціальних засобів поліція має отримає вже незабаром – у період із вересня по жовтень.

Такі електрошокери дозволять максимально безпечно виходити із загрозливих ситуацій під час виконання службових обов’язків і зменшити пов’язані з цим можливі травми громадян і офіцерів поліції.

У Нацполіції додали, що це – медично сертифікована нелетальна зброя, яка знерухомлює активного правопорушника, але на відміну від бойових або травматичних пістолетів, не завдає жертвам тяжких, небезпечних для життя і здоров’я вогнепальних поранень.

У прес-службі Нацполіції для УНІАНу підтвердили, що вартість одного такого електрошокера (тайзера) – дві тисячі гривень, і раніше в Україні вони не використовувалися.

“Ми ретельно дослідили та продовжуємо стежити за досвідом застосування цих пристроїв в багатьох країнах світу і вважаємо, що оснащення наших підрозділів таким інноваційним пристроєм зробить їх роботу по забезпеченню громадського порядку набагато більш ефективною”, – підсумував заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *