Медпрацівники виступили проти влади через поширення неправдивих чуток.

У Бердичеві Житомирської області склалася складна ситуація через поширення коронавірусу серед медичних працівником, яка переросла у відвертий буллінг на адресу заражених COVID-19. Самі ж медпрацівники вважають, що влада Житомирської області вводить суспільство в оману щодо ситуації з масовим зараженням медиків в місті.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про ситуацію написав в Facebook місцевий лікар Ігор Рибінський, відреагувавши таким чином на заяву начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколи Суслика.

Чиновник раніше заявив, що інфікування коронавірусом в Бердичеві відбулося нібито через медпрацівника, яка контактувала з приїжджим з-за кордону, а потім, не знаючи, що вона є хворий, заразила не тільки пацієнтів, але і інших медиків.

“Я, працюючи лікарем, намагаюся висловлювати свої думки на основі фактів та доказів, тож і у фаховій діяльності спробую розставити всі крапки над “і”, – написав він.

Рибінський розповів про реальний розвиток подій:

  • 26 березня в очне і ЛОР-відділення лікарні Бердичева було переведено четверо пацієнтів з інфекційного відділення. Всі вони були хворі – мали гіпертермію, кашель. Частина з них були контактні щодо COVID-19. У трьох з чотирьох на момент переведення було рентгенологічно або КТ підтверджено пневмонію.
  • Через вісім днів у маніпуляційної медсестри, яка безпосередньо надає допомогу хворим, з’явилися ознаки ГРВІ, а саме підвищення температури, слабкість. У зв’язку з неконтрольованою гіпертермією її госпіталізували в інфекційне відділення, де через дві доби підтвердили коронавірус.
  • Відділення зачинилося, весь персонал пішов на 14-денну самоізоляцію.
  • Сім’я медсестри, зокрема її клінічно здоровий чоловік, що повернувся з-за кордону, зробили тести на коронавірус методом ПЛР – результат негативний. Чоловік та діти і сьогодні здорові.
  • У двох з чотирьох хворих, що були переведені в очне відділення з інфекційного, підтвердилася коронавірусна інфекція. Вони перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні водночас із медсестрою.
  • Весь колектив відділення після періоду самоізоляції протестувався методом ПЛР – результат негативний.

“Виходить, медична сестра за період хвороби не заразила ні колег, ні рідних. Враховуючи вищесказане, керуючись законами логіки й здоровим глуздом, важко не зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки в цій ситуації”, – підкреслив лікар.

У зв’язку з цим у нього виникло три запитання:

  1. Чому комісія управління охорони здоров’я вирішила інакше?
  2. Чому вводиться в оману суспільство і знову формується образ медичного працівника, який не допомагає, а шкодить?
  3. Чому медсестра, яка виконувала свій професійний обов’язок, стає об’єктом суспільного цькування?

Пост Рибінського отримав відгук у користувачів мережі: наразі в нього більш як 700 лайків та понад 600 репостів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *