Долар трохи відкотили після дводенного подорожчання. 20 лютого його курс на міжбанку опустився на 3,5 копійки, і зупинився в рамках 24,46-24,47 грн/$. Середня ціна продажу готівкового “американця” залишився на вчорашньому рівні – 24,50-24,60 грн/$ (мінімальна вартість – 24,38 грн/$), він подешевшав на покупці на 5 копійок – до 24,20-24,30 грн/$.

Зранку, 20 лютого фінансисти ставили по долару високий цінник – 24,525 грн/$. Але після виходу великих валютних продавців він активно скочувався вниз. Настільки, що з купівлею вийшов Нацбанк, який ще вчора обіцяв не з’являтися на міжбанку, і придбав близько $50 млн за 24,47-24,48 грн/$.

“Курсова динаміка відображала потребу ринку в гривні в період сплати податків. Це підвищувало пропозицію долара і обмежувало попит на нього”, – розповів “Країні” директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Казначеї розповідали про зростання валютних продажів з боку металургійної галузі, відзначаючи підвищену активність Пумб на міжбанку. Одночасно, за їх словами, збільшилися продажі з боку агросектору, який став готуватися до посівної. За різними оцінками, обсяг торгів на міжбанку 20 лютого піднявся з $120 млн до $180-190 млн.

Крім НБУ, з числа валютних покупців сьогодні виділяли Сітібанк. Кажуть, що він конвертував частину з отриманих від Мінфіну 1,6 млрд грн в рамках погашення старих випусків держоблігацій. Гривню конвертують у валюту, і, напевно, виведуть за кордон. Поточну потребу Сітібанку в доларі оцінюють десь у $30-40 млн.

Вважається, що проблеми у викупі такого обсягу валюти бути не повинно. Очікується, що до кінця цього тижня і наступного українські експортери будуть активно долар конвертувати під сплату податку на прибуток підприємств і під посівну.

“В цілому валютний ринок налаштований позитивно, а підтримується цей настрій головною новиною сьогоднішнього дня – приїздом в Україну місії МВФ. Є надія на позитивні переговори та рішення по кредитуванню нашої країни. Вважається, що, якщо ми отримаємо нову програму МВФ і до нас покращитися ставлення з боку інших кредиторів (в частині купівлі ОВДП), то гривня може знову активно зміцнюватися. А якщо не домовимося, то курс долара буде рости”, – заявив сьогоднішні настрої фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Представники банків з іноземним капіталом розповіли, що у них будуть особисті контакти з представниками місії МВФ, які сьогодні прибули в Київ. І вони налаштовані обговорювати з ними проблему валютного регулювання, і зволікання Нацбанку.

Втім, на реальній ситуації на торгах всі ці пересуди поки не відображаються. Там чекають рівної ситуації і збереження поточного курсового коридору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *