Деякі виробники вдаються до виготовлення неякісної продукції не вперше і тому оштрафовані повторно

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував шість виробників молочної продукції на загальну суму 111,5 млн грн за введення споживачів в оману. Про це повідомили в прес-службі АМКУ.

За результатами проведеного регулятором розслідування, було виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складовими і називали таку продукцію “маслом”. При цьому окремі бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними і в іншій продукції. Зокрема, комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів.

“Такі “немасло” та “несир”, крім магазинів і ринків, могли потрапляти в школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, виші. На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є бажання збільшити дохід. Тому вони закривають очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача, а їхня продукція навіть може становити загрозу здоров’ю людей”, – розповіли в АМКУ.

У комітеті констатують, що з точки зору закону вершкове масло і сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири і білки немолочного походження. В іншому ж випадку така продукція вже не може називатися сиром або маслом.

Так, за поширення інформації, що вводить громадян в оману, були оштрафовані:

  • ДП “Старокостянтинівський молочний завод” (Хмельницька обл.) – на 84,89 млн грн;
  • ТОВ “Деражнянський молочний завод” (Хмельницька обл.) – на 9,46 млн грн;
  • ТОВ “Вівальді Д” (Дніпропетровська обл.) – 6,9 млн грн;
  • ТОВ “Інтер-мол” (Дніпропетровська обл.) – на 4,02 млн грн;
  • ТОВ “ОМПК “Славія” (Сумська обл.) – на 3,5 млн грн;
  • ТОВ “Іва-арт” (Івано-Франківська обл.) – на 2,8 млн грн.

Варто зазначити, що деякі виробники вдаються до виготовлення неякісної продукції не вперше. Отже, загальна сума штрафів, накладена АМКУ на недобросовісних виробників молочної продукції у 2020 році, становить понад 140 млн грн.

Нагадаємо, що раніше АМКУ наклала штраф у розмірі 170 тис. грн на матір нардепа Максима Єфімова за покупку вертолітного майданчика президента-втікача Януковича.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *