Українські дівчата взяли участь у благодійному освітньому проєкті STEM is FEM та змоделювали велосипедні станції для українських міст. 

Про це розповідає ініціатор проєкту, IT-бізнесмен та інвестор Reface Сергій Токарєв, інфурмують Українські новини.

“Конкурс відбувся у рамках дводенного освітнього модулю з архітектури та будівництва. Дівчата прослухали лекції з цих дисциплін та познайомились із українками, що досягли успіху в  технічних  спеціальностях. Також школярок навчили користуватися програмою з 3D моделювання будівель. Саме в ній учасниці конкурсу мали розробити проєкт велостанції, що гармонійно вписувалася б у навколишнє середовище їхніх рідних міст”, – говорить Сергій Токарєв.

Чим особливі проєкти?

Переможницею стала Катерина Калініченко із Борисполя, яка розробила проєкт велостанції із сонячними батареями для місцевого парку. Школярка вважає, що така велостанція не лише зробить відпочинок містян у парку зручнішим, але й популяризує велосипеди як основний засіб пересування, а також вірить у те, що в майбутньому її проєкт втілять в життя.

“Я взагалі дуже цікавлюся архітектурою і коли я дивлюся на архітектуру радянських часів, бачу, що тоді не переймалися естетикою, головувавла практичність. Сьогоднішні ж дизайнери пішли в іншу крайність – дуже часто підбирають занадто яскраві, несумісні із оточенням кольори для будівель. Саме тому я розробила проєкт в екостилі, що органічно вписується в наш парк. Окрім того, я вважаю, в ній мають бути сонячні батареї. Важливо, щоб ця велостанція була з електрикою і в ній можна було зарядити телефон або інший прилад. В сучасному світі дуже важливо мати поруч зарядку аби не втрачати зв’язок”, – зауважила Катерина.

На другому місці опинилися одразу три учасниці, і всі з міста Дніпра. Дівчата також розробили проєкти, які вже готові до реалізації у життя.

Велостанції на Дніпровській набережній

Самсонова Дар’я запропонувала встановити 5 велостанцій вздовж Дніпровської набережної, яка є однією із найдовших у Європі. Школярка зробила акцент на естетичності – аби станція не загубилася серед інших об’єктів набережної та приваблювала користувачів. Всередині, для зручності туристів, пропонує розмістити 3D карту міста та автомат із продажу напоїв. Родзинкою проєкту стали з’ємні дитячі крісла для велосипедів, аби батьки могли подорожувати разом із своїми дітьми.

“Позаду станції я планую розмістити зарядні пристрої для електровелосипедів та електрокарів, аби було зручно спішитися та прогулятися набережною, а поруч – міні-парк з деревами та лавками. Для літніх людей в майбутньому я би хотіла бачити там ще й трайки – триколісні, більш стійкі велосипеди. Я мрію, щоб в майбутньому велодоріжки були не тільки на набережній, а по всьому місті”, – поділилася розмірковуваннями Дар’я.

Мережа парковок у громадських місцях

Марія Корольова підійшла до завдання глобальніше. Школярка запропонувала пришвидшити процес розвитку велосипедної інфраструктури в Дніпрі, розробивши мережу велопарковок у громадських місцях. Марія впевнена, що тільки максимальна зручність користування велосипедами у місті зробить їх повноцінним транспортом, на рівні із автомобільним Це, в свою чергу, потягне за собою більшу увагу чиновників до розбудови велодоріжок.

“В нашій країні не так багато людей, які використовують велосипед як засіб повсякденного пересування, більше використовують його заради розважальних цілей, тому для мене одне з головних завдань – популяризація велосипеду, як транспортного засобу. Саме тому важлива мережа велостанцій у громадських місцях, а аби вони були ще кориснішими, на них слід встановити невеликі СТО, де можна буде підкачати колеса або відремонтувати невеликі поламки”, – вважає Марія.

Взяти участь у заходах STEM is FEM, серед яких – навчальні модулі з технічних спеціальностей, майстер-класи та мотиваційні лекції, може кожна українська школярка. За анонсами подій можна слідкувати на офіційному сайті проєкту або сторінці у Facebook.

Фото: ukranews.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *