Датчики вимірюють температуру тіла, рівень кисню у крові, пульс і частоту дихання

Маску, що виявляє симптоми COVID-19, розробили дніпровські школярі. До обов’язкового карантинного елементу гардеробу розробники додали датчики, що зчитують показники легень і серця і таким чином моніторять стан здоров’я. Модель експериментальна. Після випробувань, що вже відбулися, розробники планують удосконалити пристрій, а далі – випустити з сотню екземплярів. Як це працює – бачила журналістка “5 каналу” Наталка Світлова. 

ЗА ТЕМОЮ

Мешканці китайського Уханю просять ВООЗ швидше встановити походження коронавіруса

Про електроніку всередині розумної маски розповідає Артем Кисельов, він один із розробників та автор ідеї. Датчики всередині пристрою кріпляться біля носа і на шкіру, вони вимірюють температуру тіла, рівень кисню у крові, пульс і частоту дИхання. Працюють від батарейки, показники виводяться у спеціальний мобільний додаток.

“Підключаємося до нашого пристрою, та натискаємо сканувати і показники прийдуть через 30 секунд на телефон. 76 ударів, 36.6 – температура тіла, та сатурація крові 97%”, – показує роботу пристрою технічний капітан команди робототехніків Артем Кисельов. 

Так, постійно стежачи за параметрами роботи серця і легень, одного разу можна помітити нездужання, розрахувала команда юних робототехніків із Дніпра. З весни однодумці шукали відповідь, як заздалегідь діагностувати Ковід, щоби той завдав менше шкоди. Стали до роботи: хто працював над дизайном, хто над програмуванням і технічним втіленням. Перші тестування експериментальної моделі розумної маски – вже завершилися.

“Ми тепер можемо обговорювати,  у людей є ризики захворіти, є ризики у людей-професіоналів. І їм необхідні спеціальні маски з більш високим рівнем захисту. І ці маски реально створювати”, – пояснив методист з робототехніки в центрі науково-технічної творчості Дніпра Юрій Чайка.

А поки слід доопрацювати експериментальну модель розумної маски. Вона має бути зручною, красивою і модною – пояснює технічний дизайнер.

“Ви можете бачити, як вона буде виглядати на екрані. Також управляюча частина буде закріплена на масці ось на цьому місці. Вона буде зручною легкою та не буде заважати при русі чи заняттям спортом”, – каже член команди робототехніків Володимир Тараненко.

Пристрій із датчиками лише кріпиться на маску – нині обов’язковий атрибут, який, до речі, варто змінювати часто. Вдосконалити розумну маску розробники планують за кілька місяців, а згодом створити й першу сотню екземплярів. Виріб – один із проєктів, який дніпровська команда демонструватиме на світових змаганнях із робототехніки. Вони заплановані на початок 2021-го. До змагань команда нині готується і шукає спонсорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *