Генпрокуратура Білорусі збирається визнати екстремістським прапор, що став одним із символом протестів. У свою чергу, білоруська опозиція вимагає визнати прапор історико-культурною спадщиною.

У Білорусі готуються заборонити біло-червоно-білий прапор, що став одним із символів протестів. Генпрокуратура розгляне колективне звернення понад сотні громадян, які, як зазначається, вимагають визнати його екстремістською символікою і заборонити публічно демонструвати, повідомив у п’ятницю, 29 січня, державний телеканал “Білорусь 1”.

“Наразі ми готуємо пакет документів про визнання екстремістськими біло-червоно-білого прапора та іншої символіки”, – заявила в ефірі представниця білоруської генпрокуратури Анжеліка Курчак.

Реакція Тихановської

“Лукашенку потрібно зрозуміти, що заборона символіки нічого не змінить у головах людей”, – написала того ж дня у своєму Telegram-каналі Світлана Тихановська. За її словами, “забороняючи національну символіку і привласнюючи собі особисто державну”, Лукашенко “тільки популяризує біло-червоно-білий прапор серед народу. Адже він стає символом справедливості, честі та єдності”.

“У повідомленні прокуратури йдеться про петиції сотні громадян. Але я впевнена, що петиція на захист цього прапора збере сотні тисяч підписів”, – пише Тихановська.

Петиція білоруської опозиції

Запрошення підписати петицію проти визнання біло-червоно-білого прапора екстремістським того ж дня опублікував сайт Petitions.by. “Біло-червоно-білий прапор, який був державним прапором Білорусі з 1991 по 1995 рік, є прикладом нематеріальної культурної цінності”, – наголошують автори в тексті петиції.

У ній від імені Координаційної ради опозиції висловлені вимоги про “припинення переслідування білорусів за використання символіки” і “визнання біло-червоно-білого прапора історико-культурною спадщиною”.

Історія біло-червоно-білого прапора

Біло-червоно-білий прапор з’явився близько ста років тому, ставши символом білоруського національного руху з кінця XIX – початку ХХ століть. У грудні 1917 року його офіційно визнали на Всебілоруському конгресі.

Сьогодні деякі прихильники чинної влади в Білорусі називають біло-червоно-білий прапор “нацистським” через те, що колаборанти використовували цю національну символіку в період окупації під час Другої світової війни. При цьому творець прапора Клавдій Душевський не брав участі в організаціях колаборантів.

У вересні 1991 року Верховна Рада Республіки Білорусь затвердила біло-червоно-білий прапор як державний. Однак після приходу до влади Олександра Лукашенка в 1995 році провели референдум, за підсумками якого державний прапор замінили на червоно-зелений, що нагадує прапор Білоруської РСР.

Джерело: Українська служба DW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *