Один з так званих керівників зазначив, що поїздка в Київ буде на весь день і проголосувати в Житомирі вже не можна
Фото: Опора

Але їхати голосувати треба буде в Київ

У Житомирі група осіб почала скуповувати копії паспортів та обіцяти гроші за «правильне» голосування на виборах у столиці. Отже, спершу ділки обіцяють дати 200 грн за копію паспорта і коду, а 25 жовтня – 1000 грн за фото галочки в бюлетені за потрібного кандидата на посаду мера Києва. Таку схему невідома група осіб організувала у Житомирі. Про це повідомляє громадянська мережа «Опора», яка провела власне розслідування.

Так, 29 липня в загальнодоступній групі в соціальній мережі з’явилося оголошення: «Завтра 30/07/20  150 грн година для всіх. Масовка. Пишіть в лічку». 

Через деякий час оголошення було змінене на: «1150 грн за два дні! Хто бажає дзвоніть» і був вказаний контактний номер телефону. 

Щоб дізнатись подробиці, активісти зателефонували за вказаним номером. Чоловік на ім’я Максим розповів, що на вибори 25 жовтня збирають людей для голосування в Києві. 

«Це масовка у виборах. Треба просто люди. Буде 25 жовтня в Києві. Завтра треба прийти і зареєструватись, якщо ви будете їхати на Київ. Завтра 150 грн на руки, а 1000 грн вже в Києві. Проїзд безкоштовний, харчування є і назад завозять. Хочете своїм ходом приїдете, або на автобусі. Там треба буде сфотографувати на ваш телефон, що ви проголосували за того чоловіка. Я ще поки кандидата не можу озвучити, бо нам це поки що не повідомляють. Завтра за реєстрацію отримаєте 150 грн на руки, а потім їдете ви чи не їдете – це вже ваша справа. З собою мати паспорт і код», – сказав Максим.

Зустріч призначив на 08:30 год 30 липня в одному із спальних районів Житомира біля відділення банку.  Згодом прийшли так звані керівники: чоловік та двоє дівчат. Запитали групу пенсіонерів, скільки їх, чи взяли копії паспортів. Одна з керівниць зібрала в пенсіонерів паспорти і згодом пішла робити ксерокопії. Потім приєднались ще двоє керівників, які привели «своїх людей».

У Житомирі уже купують голоси по 1200 гривень
«Нас декілька чоловік збирає групи. Голосування 25 жовтня відбудеться в Києві, будуть мера Києва вибирати. За ваш голос дають 1200 грн: 200 грн зараз за те, що ви подаєте заявку, що ви будете їхати, і вже коли проголосували в палатці, поставили галочку, вам штуку гривень дадуть. Зайшли в палатку, проголосували, поставили галочку, сфотографували, вийшли, показали, вам 1000 гривень дали, почекали всіх інших і їдемо в Житомир», – розповів один з керівників.

Ще один з так званих керівників зазначив, що поїздка в Київ буде на весь день і проголосувати в Житомирі вже не можна. Також він додав, що сьогодні можна отримати 200 грн в замін на копію паспорта і коду, а потім вирішити, їхати в Київ чи ні. Згодом керівники почали по черзі підводити людей з копіями документів до автомобіля, припаркованого неподалік, щоб отримати гроші На зустріч прийшли близько 20 людей. 

Координатор спостереження «Опори» за виборами в Житомирській області Тарас Чмут вважає: «Така схема, ймовірно, застосовувалась для зміни виборчої адреси, адже обов’язковою умовою було мати при собі копію паспорта та коду».

Джерело: ГЛАВКОМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *