Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що напрацьовані два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

Міністерство енергетики пропонує формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу в Україну”. У цьому варіанті очікується істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбуток в умовах формування нових європейських правил.

У той же час “Нафтогаз” пропонує посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації усіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить “Нафтогаз”. Крім того, пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів в рамках відкритих торгів. В результаті цього варіанту очікується посилення конкуренції і, як наслідок, істотне зменшення платіжок для українців.

На нараді уряд також сформувало механізм для зниження ціни за транспортування газу. Будуть перевірені всі газопостачальники, у яких зараз найвищі тарифи.

Апостроф


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *