Раніше релігійна громада втратила цю ділянку за рішенням Київради, але повернула її через суди

У Києві на розі Татарської і Глибочицької вулиць вирубали зелену зону, якій Київрада надала статус скверу п’ять років тому. Фотографії вже розчищеної ділянки оприлюднили у спільноті «Старая Татарка» на Facebook.

До 2015 року цю ділянку орендувала у міста релігійна громада мормонів (Церква Ісуса Христа святих останніх днів). Мормони отримали її у 2005 році для зведення молитовного будинку з недільною школою — але за умови, що будівництво буде завершено впродовж трьох років після укладення договору.

Відмітимо, що з 1950 року ця ділянка належала дитячому садку №31, але за мерства Олександра Омельченка її віддали приватній компанії — Українському промислово-фінансовому концерну «Славутич». У 2001 році останній перепродав мормонам увесь майновий комплекс колишнього дитсадка, включаючи його двоповерхову будівлю.  

За два роки мормони орендували і земельну ділянку дитячого садка. Офіційно — для його подальшої експлуатації. Але згодом дитсадок і господарські споруди були визнані аварійними і знесені. Відтак, мормони переоформили договір оренди, цього разу вже для нового будівництва.

Впродовж наступних десяти років воно так і не розпочалося, натомість проти нього постійно протестували місцеві мешканці. У 2015 році, за місяць до місцевих виборів, Київрада розриває договір оренди із мормонами — і надає статус скверу зеленій зоні, яка на той момент вже повністю вкрила запущену ділянку. 

Втім, вже через декілька місяців після виборів мормони зрівняли рахунок, оскарживши це рішення в суді. Зазначимо, що представники Київради не прийшли на засідання, а у письмових поясненнях навіть наголосили, що цей проєкт рішення «не відповідає чинному законодавству».    

Водночас у Київраді був зареєстрований проєкт рішення, який ліквідував сквер і повертав ділянку мормонам. Його автором став Роман Марченко, депутат від «Самопомочі» — і співзасновник юридичної фірми «Ілляшев та партнери», яка захищала інтереси мормонів у судах. Через це окремі депутати звинуватили його у «зловживанні службовим становищем».

Сам депутат це заперечував. За його словами, сквер був «закинутим місцем, що поросло бур’янами», а у міста немає грошей на його облаштування. 

«Між тим релігійна громада пропонує забудувати 20% території недільною школою, а на решті 80% — зробити сквер. Це буде облагороджена зелена зона, відкрита для всіх містян», — стверджував Марченко.

Представники мормонів також запевняли, що їхній об’єкт перетвориться на «одне з найкрасивіших місць у Києві». Вони пообіцяли, що в їхньому Домі зборів, окрім недільних богослужінь, також проходитимуть заняття з англійської мови і буде відкритий центр із працевлаштування. 

«Територія (скверу) буде відкрита для бажаючих з 7:00 до 21:00. Наша громада буде щорічно виділяти біля 350 тисяч гривень на догляд за ділянкою і зеленими насадженнями на ній».

У липні 2019 року Верховний Суд остаточно повернув цю ділянку мормонам, вирішивши, що весь цей час вони «вчиняли дії по оформленню документації для забудови ділянки».

При цьому фінальний проєкт, за яким вже розпочалися підготовчі роботи, і досі ніде не оприлюднений.

  Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/kyiv/news/u-kijevi-pid-chas-karantinu-virubali-gektar-derev-pobuduyut-molitovniy-dim-674880.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *