В ООН вважають, що голод загрожує половині ліванців через вибух на початку серпня в порту Бейрута. Експерти закликають владу терміново відновити зерносховища в порту.

Більше половини населення Лівану ризикує зіткнутися з продовольчою кризою до кінця 2020 року після вибуху в порту Бейрута, який посилив соціально-економічні проблеми країни, пише Al Arabiya, посилаючись на доповідь Економічної і соціальної комісії ООН для Західної Азії (ЕСКЗА).

“Після потужного вибуху, який знищив значну частину порту Бейрута, головного логістичного пункту ввезення товарів у країну <…> і різким зростанням бідності та рівня безробіття, більш ніж половина населення країни ризикує не задовольнити свої основні продовольчі потреби до кінця цього року”, – повідомляється в доповіді.

Зазначається, що до погіршення продовольчої ситуації призведе і обвал ліванського фунта. Експерти прогнозують його падіння майже на 80%. Цьому посприяють і економічні наслідки через пандемію коронавірусу.

“Необхідно вжити негайних заходів для запобігання продовольчої кризи”, – заявила виконавчий секретар ЕСКЗА Рола Дашті.

Вона додала, що порт Бейрута – основний пункт, через який Ліван проводив імпорт продовольства. Тому в комісії закликають терміново відновити зерносховища в порту.

Нагадаємо, що в Бейруті через потужний вибух, що стався 4 серпня, більша частина столиці була зруйнована. Причиною трагедії стало неналежне зберігання 2 750 тонн аміачної селітри. Жертвами вибуху стали 190 осіб, понад 300 тисяч людей позбулися житла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *