Серед заходів, спрямованих на вихід з карантину, буде впровадження нового виду тестування – ІФА, що може зайняти близько року. Це, в свою чергу, може вплинути на тривалість карантину в Україні з відповідними послабленнями.

Про це в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Depo.ua.

“Ми розробляємо кроки, як потрібно надалі виходити з карантину. Один з цих методів – введення нового виду тестування: ІФА-тестів, які будуть показувати наявність антитіл, що підтверджує, перехворіла людина чи ні. Адже багато людей перехворіє з так званим безсимптомним носінням… Ми розуміємо, яке це буде навантаження на систему державних лабораторій, тому проводили переговори з бізнес-мережами, які готові взятися за це тестування. Я думаю, коли з’являться ці тести в Україні, ми відпрацюємо цю методику, і це буде один з елементів виходу з карантину”, – розповів Ляшко.

За його словами, зараз також вивчається практика, надбана Китаєм при виході з карантину.

Наголосимо, що зараз МОЗ робиться близько 3 тис. тестів на день. Якщо разом із приватними клініками кількість тестів доведуть до 10 тис., весь процес займе більше року, близько 400 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *