Через закупівлі в регіонах непридатних захисних костюмів 2,5 тисячі лікарів захворіли на COVID-19, в тому числі через “ілюзію захисту”

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова на засіданні парламентського Комітету з питань антикорупційної політики у режимі відеоконференції, пише Depo.ua із посиланням на УНІАН.

За інформацією Шаталової, 20 березня Кабмін виділив міністерству 35 мільйонів гривень на закупівлю засобів захисту в умовах пандемії коронавірусу. МОЗ вирішило закупити комбінезони із біологічним захистом. ДП “Медичні закупівлі України” був оголошений і проведений тендер без погодження технічних умов закупівлі.

Водночас, за словами представника МОЗ, міністерство виявило, що в регіонах закуповувались абсолютно непридатні захисні костюми для медиків – з марлі та бязі, що не відповідають вимогам.

“Наразі 2,5 тисячі лікарів захворіли і, в тому числі, через “ілюзію захисту”, – наголосила вона.

Комітет ухвалив рішення звернутися до Державної аудиторської служби та Рахункової палати щодо проведення позачергового аудиту операції із закупівлі за державні кошти засобів захисту у зв’язку із коронавірусною хворобою, а також просить ці відомства і Державну митну службу надати інформацію, чи завозились такі засоби захисту як гуманітарна допомога або за якимись договорами.

Також Комітет розглянув питання щодо закупівель медичного обладнання за додаткові кошти із невиправданим залученням посередників. За підсумками обговорення Комітет вирішив направити запит до Міністерства розвитку громад та територій України із проханням надати всю наявну документацію щодо даного питання.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *