Хода за незалежність країни від Росії, що почалася напередодні ввечері, стала найбільшою. Люди вийшли на вулицю через зустріч Путіна з Лукашенком у Санкт-Петербурзі. На ній білоруський президент підписав документи про поглиблену співпрацю двох країн.

На початку грудня Росія і Білорусь вирішили пришвидшити процес створення спільної Союзної держави за договором 1999 року. Вона, зокрема, передбачає спільний уряд і парламент. На організовану опозицією акцію вийшли тисячі людей. Жодну з акцій влада проводити не дозволила, але правоохоронці нікого не затримували. Натомість близько сорока активістів викликали для профілактичних бесід про заборону несанкціонованих зібрань.

Ми жили у Радянському Союзі, ми знаємо, що таке Росія. Чого сьогодні вони починають тиснути на нашу економіку? Я вважаю, що путінська Росія – це диктатура. А коли дві диктатури об’єднаються разом – що з цього доброго буде? Там так само бідне населення. І коли двоє бідних об’єднуються, думаєте, у них торба буде повна?” – скаржаться учасники протестів.

A Belarusian demonstrator holds a poster as other gather to protest closer integration with Russia which protesters fear could erode the post-Soviet independence of Belarus, in downtown in Minsk, Belarus, Friday, Dec. 20, 2019. The presidents of Belarus and Russia have met to discuss deeper economic ties between the two close allies amid mounting concerns in Minsk that Moscow ultimately wants to subdue its neighbor.(AP Photo/Sergei Grits)

Нагадаємо, люди в білоруській столиці збираються не вперше. 7-8 грудня у Мінську відбулась акція протесту проти інтеграції з Росією. Громадяни вийшли у центр міста з закликами зберегти незалежність та відправити президента у відставку, якщо той підпише угоду з РФ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *