Лікарі однієї з одеських лікарень, яку в разі потреби, планують задіяти для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією Covid-16, записали скандальне звернення до Міністерства охорони здоров’я та уряду.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, звернення опубліковано в Facebook.

Зазначимо, жінки представляються співробітниками відділення анестезіології (з ліжками інтенсивної терапії) Одеського клінічного медичного центру (лікарня водників). Видно, що жінки знаходяться в медичному закладі, але своїх імен вони не називають.

Додамо, записати звернення їх змусила офіційна інформація Національної служби здоров’я України. У відомстві стверджують, що в лікарні водників є 300 інфекційних ліжок з можливістю розгорнути додатково ще 20. Також клініка має 6 місць у відділенні інтенсивної терапії, 10 апаратами ШВЛ, 19 анестезіологів і 13 лікарів.

“Напевно  це заявив наш головлікар. Ми хочемо розповісти про реальну картину, яка відбувається у нас. Перше, ми лікарі-анестезіологи і можемо сказати про своє  відділення. У нас зараз реально працюють 6 лікарів-анестезіологів. За фактом, що повинно бути заповнено, просто наші ставки, їх 12, але реально зараз працюють у лікарні 6 лікарів. У нас залишилися 4 медсестри“, – каже одна з жінок.

Вона також натякає, що вони просто не змогли піти у відпустку, тому що не потрапляли під жодні законні рамки: “Основна маса медсестер у нас вікові, вони написали заяви за власний рахунок. Всім більше 60 років. Адміністрація про це знала протягом багатьох років. Залишалося, як залишалося, поки не грянув грім”.

Санітарок, за словами героїні відео, залишилося ще менше – 2.

“Як надавати допомогу інфекційним хворим – питання в нікуди. Ми намагалися його задавати, але нас відправляли куди подалі … Як лікувати хворих? У нас досі немає протоколу, як нам проводити лікування хворих“.

Жінки також стверджують, що з 10 апаратів ШВЛ, про які йдеться в документі НСЗУ, є реально тільки 6, 3 з них були до пандемії коронавірусу – це не нові, але робочі апарати, “якусь допомогу ми на них зможемо надати”. Додаткові апарати передали благодійники.

Ще одна героїня відео стверджує, що у лікарів немає так званих “расходників” (інкубаційні маски, фільтри, катетери, системи, шприци):

“І ліків, якими ми повинні лікувати, немає. Немає препаратів для надання симптоматичної допомоги”.

Також жінки кажуть, що епідеміолог, який напередодні оглядав лікарню і їх відділення на предмет готовності приймати хворих на питання лікарів, відповів, що лікарня не готова приймати пацієнтів з коронавірусом: “Але адміністрацію це не цікавить. Було сказано, що він готовий до втрат. Щоправда, не знаємо, до втрат кого: лікарів, пацієнтів”.

Автори відео відзначають, що волонтерські (благодійні) організацій привезли 1000 респіраторів (працюють по протоколу 4 години), кілька дихальних апаратів, рукавички і 100 костюмів.

“100 костюмів, якщо ми почнемо працювати в режимі інфекційної допомоги, нам вистачить на 4 дні”.

“Скажемо чесно, решта відділень розукомплектовані повністю. У терапії кардіологічної допомоги залишається 1 лікар, 1 медсестра. Решта йдуть, пишуть за власний рахунок. Гінекологічне відділення, яке теж у планах буде приймати інфекційних хворих, залишається 1 санітарка, яка бере на себе обов’язки сестри-господарки, решта написали заяви. У нас немає рук, щоб комусь допомогти. Наша лікарня не пристосована для прийому інфекційних хворих, елементарно немає поділу на чисту і брудну зони, немає боксів і шлюзів”.

Героїні відео впевнені, що в центрі міста можуть влаштувати центр прийому хворих коронавірусом, який поширить заразу протягом 2-3 днів:

“Це вб’є нас, тому що ми не пристосовані навіть до ізоляції один від одного, щоб надавати допомогу. Дорогі колеги, одеські лікарі. Згадайте, що ми все-таки лікарі і ми чесно хочемо виконати зараз свій обов’язок, а не зробити все, щоб когось кинути під танк, незахищених, а інші будуть відсиджуватися по кутах. Не вийде, хлопці. Друга хвиля піде і до вас”.Відеопрогравач00:0008:25

Автори відео також показали, як виглядає їх відділення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *