У Санкт-Петербурзі і Москві в середу, 15 липня, пройшли акції протесту проти поправок до конституції Росії, які дозволяють чинному президенту Володимиру Путіну залишатися на посаді глави держави ще два терміни.

Про це інформує DW.

Учасники акцій, організованих рухом “Ні”, зібралися в центрі обох міст, щоб висловити невдоволення сфабрикованими, на їхню думку, результатами нещодавнього голосування щодо внесення поправок до конституції і зібрати підписи на підтримку кампанії з оскарження підсумків плебісциту.

Зокрема у Петербурзі черга до збирачів підписів розтягнулася більш ніж на один кілометр. Організатори заявили про намір збирати підписи до “останнього клієнта”.

Поліція спостерігала за тим, що відбувається, але не втручалася. Відомо про затримання громадської активістки Ольги Смирнової, але її звинуватили в участі в одній з попередніх неузгоджених акцій.

Також у Москві зібралися кілька сотень людей. Зокрема, люди скандували “Росія без Путіна”, “Путін – злодій”, “Москва – виходь” і “Хабаровськ – ми з тобою”. Учасники акції також вимагали звільнення політв’язнів. Поліція спочатку не втручалася.

Далі учасники акції вирушили “на прогулянку” центром Москви. Згодом почалися затримання. Поліція вихоплювала окремих учасників протесту і вела їх в автозаки. За даними правозахисного проєкту “ОВД-Інфо”, поліція затримала в Москві щонайменше 103 людини.

Як повідомлялося, 11 липня жителі далекосхідного міста Хабаровськ (РФ) вийшли на протест. Вони обурені арештом їхнього губернатора Сергія Фургала, підозрюваного у замовних вбивствах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *