У США вперше ввели людям вакцину проти коронавірусу. Її отримали четверо добровольців, які самі виявили бажання протестувати препарат на собі.

Про це повідомляє AP. Експеримент був проведений вченими Вашингтонського науково-дослідного інституту Kaiser Permanente у Сіетлі.

“Зараз ми – команда коронавірусу. Кожен хоче зробити все можливе у цій надзвичайній ситуації”, – зазначила керівниця дослідження докторка Ліза Джексон.

Також про участь у випробуванні вакцини розповіла і одна з добровольців, Дженніфер Галлер із Сіетла. “Ми всі почуваємося такими безпорадними. Для мене це дивовижна можливість щось зробити”, – сказала жінка.

У США ввели вакцину проти коронавірусу добровольцям

АР

Після ін’єкції вона запевнила, що почувається чудово, і усміхнулася. Також одним із добровольців був мережевий інженер компанії Microsoft Ніл Браунінг з міста Ботелл, штат Вашингтон.

Загалом медики хочуть протестувати вакцину на 45 добровольцях у віці від 18 до 55 років. Кожен із них має отримати дві дози препарату з перервою на один місяць.

Крім того, деякі з ретельно відібраних здорових добровольців отримають більш високі дози, ніж інші. Так лікарі хочуть перевірити, наскільки сильною має бути дія препарату.

У США ввели вакцину проти коронавірусу добровольцям

АР

У США ввели вакцину проти коронавірусу добровольцям

АР

Також дослідники мають намір перевірити наявність будь-яких побічних ефектів від вакцини і зробити аналіз зразків крові, щоб переконатися, що препарат активізує імунну систему людини.

Однак навіть якщо тестування виявиться успішним, то для масового виробництва вакцини знадобиться 12-18 місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *