Існує думка, що життя завжди знайде вихід і рішення. Адже природа не терпить порожнечі. Із зони відчуження пішли, майже всі, люди і поступово їх місце зайняли рослини і тварини. Нещодавно фахівці Чорнобильського радіаційного заповідника виявили в зоні відчуження рослини більш характерні для більш північних територій.
Про це фахівці Чорнобильського радіаційного заповідника написали на своїй сторінці в Facebook.
Фахівці розповіли, що на північному сході Чорнобильського заповідника можна побачити рослини більш характерні для тайги і північного лісу. У цьому районі заповідника вистачає мохових боліт. І поверх цього моху можна знайти журавлину. Про це нещодавно повідомила прес-служба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Відзначимо, що журавлина більш характерна для північних бореальних лісів складаються в основному їх хвої і ростуть на широтах починаючи від 50 ° і закінчуючи 70 ° північної півкулі.
Земна куля на цих широтах, як би оперізує пояс Тайги. Він проходить через Канаду і всю Північну частину Європи і Азії. Фахівці вважають Тайгу найбільшої в світі біологічною системою.
З усіх лісів на нашій планеті Тайга найбільша. Адже тайгові північні ліси складають чверть лісового покриву Землі.
Саме такий тип лісів росте і під Чорнобилем. Місцевий пейзаж схожий на фінським і карельським лісах.


Яскравий зелений Карик моху сфагнуму покриває болото. І поверх нього розкидана журавлина. Ця яскрава ягода надзвичайно цінна в раціоні місцевих птахів звірів.

