У лісовій екосистемі багно виконує роль лікаря, і там, де він росте, дерева рідко вражають шкідливі комахи

У лісах Чорнобильського заповідника почався сезон цвітіння вічнозеленого чагарнику під назвою багно болотний. Його ще називають багун запашний, болотна одуру і болотник. Про це розповіла прес-служба заповідника на його сторінці в Facebook.

Його ще називають багуном, богоном, багульником. Проте це не той «багульник», що «на сопках цвіте» (переважно, на Далекому Сході). Той, хоч і родич нашому, але має дещо іншу будову, масово вкривається чималими рожевими квітами й носить назву «рододендрон даурський».

У багатьох міжнародних базах багно звичайне, білі або жовтувато-білі квіти яких зібрані в щиткоподібні китиці, теж відносять до роду Рододендронових. У сучасних українських джерелах часто – до роду Багно родини вересових.

Загалом, рослини багна мають кілька видів. Але в Україні росте один – саме болотяний. Цвіте він у травні-червні. Його запах – різкий і дурманячий – можна відчути ще здалеку.

У народі ця рослина давно відома як лікувальна. Але, головне, з нею – не переборщити, бо має отруйні властивості.

Квіти багна виділяють нектар, тому охоче відвідуються бджолами. Однак лісовий мед має легкі наркотичні властивості і людина від нього може навіть «сп’яніти». Хоча такий мед – ще спробуй знайди…

Для лісової екосистеми багно звичайне – ефективний лікар. Бо там, де поширена ця рослина, дерева (особливо соснові) рідко вражаються шкідливими комахами.

Ось тому такі галявини, на яких проростає багато різних трав та чагарників – приклад саморегулюючої системи, що дає можливість лісу розвиватися в усьому його біорізноманітті.

фото: прес-служба чорнобильського заповідника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *