Більш того, в грибі знайшли дві нові категорії мікробної життя.

У майже неживому басейні гейзерів Норріс на території Єллоустонського нацпарку в грибах виду Pisolithus arhizus проживають бактерії, які вміють “поїдати” дуже токсичні речовини та виробляти при цьому енергію. Стаття про відкриття опублікована в журналі Microbiology Open, пише прес-служба NASA.

ПЕРЕДАЄ УНІАН

Гриб пізолітус фарбувальний часто зустрічається в лісі, але, як з’ясувалося, також поширений в місці, де не можуть вижити ні дерева, ні навіть більшість мікробів. Вчені дізналися, що всередині них живуть бактерії, водорості, й інші мікроорганізми: всі вони взаємодіють в замкнутій системі, причому деякі ділянки взагалі не містять кисню, а в інших його концентрація вчетверо вище, ніж в атмосфері. Гриби виживають там, де не можуть навіть деякі бактерії / Фото NASA/Ames Research Center/Kenneth Cullings Серед розмаїття мікробів виявили й дві нові категорії. Ці бактеріальні філи (в біології філ – рівень класифікації нижче королівства і вище класу з рангом) настільки нові, кажуть дослідники, що у них ще немає імен, і вони можуть “дати нове розуміння світу мікробів”.

Питання, звідки і як ці гриби і мікроби в них отримують енергію для життєдіяльності, залишається загадкою. Автори вважають, що відкриті всередині Pisolithus arhizus бактерії здатні поглинати елементи на зразок миш’яку. Розшифровка їх геному показала, що там є не тільки гени для створення механізмів одержання енергії з вуглеводнів, але і для широкого спектру поглинання токсинів (бензин, нафту, дизпаливо та іншого; всього того, що забруднює ґрунт і ґрунтові води). Всередині гриба цілий всесвіт

Таким чином, ці мікроби можуть бути ключем до очищення стічних вод і токсичних матеріалів, вважають дослідники, і одночасно виробляти енергію.

“Те, що ми знайшли всередині цього гриба, вплинуло на наші міркування щодо здатності організмів виживати в інших світах”, – підкреслили співробітники NASA.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *