Кіберполіція попереджає українців про активізацію хакерів, які під виглядом інформування про розвиток пандемії здійснюють фішинґ-атаки.

 Кіберзлочинці в багатьох країнах почали маскувати свої атаки під розсилки про коронавірус. Їхньою метою є отримання персональних даних громадян для привласнення грошей. Про це в понеділок, 6 квітня, повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України (НПУ). Відзначається, що хакери швидко скористалися ситуацією і активізували свої атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення. “Кіберзлочинці в більшості країн світу, використовуючи панічні настрої серед громадян у період пандемії, здійснюють фішинґ-атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення. Їхньою метою є отримання персональних даних користувачів мережі, а саме логінів і паролів доступу до різних інтернет-ресурсів: електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж, електронних гаманців тощо для подальшого привласнення грошей”, – попереджають у НПУ. Зокрема, хакери замаскували свої атаки під інформування громадян про розвиток пандемії. Для введення в оману вони найчастіше використовують у своїх фішинґ-розсилках посилання на слово Corona, а також поширюють шкідливе програмне забезпечення шляхом копіювання інформаційних панелей організацій, що надають актуальну інформацію про COVID-19. З огляду на ці обставини кіберполіція радить:

  • використовувати виключно ліцензійне програмне забезпечення
  • постійно оновлювати операційну систему
  • використовувати ліцензійні антивірусні програми з актуальними базами і постійно оновлювати їх
  • не завантажувати підозрілі файли з листів електронної пошти, якщо Ви не чекаєте цього листа
  • не переходити за сумнівними посиланнями
  • завантажувати файли тільки з перевірених ресурсів

Крім того, кіберполіція відкрила телефонну лінію для інформаційної підтримки громадян. Раніше у ВООЗ заявили про тисячі хакерських атак в день. Першою такою спробою був шкідливий сайт, який імітував внутрішню поштову систему організації. Нагадаємо, Департамент кіберполіції Нацполіції України виявив в Інтернеті близько 170 інформаційних фейків про пандемію коронавірусу.

Кориспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *