Представники чорнобильських організацій протестували проти відкриття диспансеру радіаційного захисту в Харкові для прийому хворих на COVID-19 і не пускали в диспансер тяжкохворого пацієнта.

 Чотири місяці Україна бореться з коронавірусом. Здавалося б, історія, коли люди в Нових Санжарах Полтавської області не пускали на обсервацію українців з Китаю, залишилася в далекому минулому. Але ні, в Україні з’явилися ще одні Нові Санжари. В Харкові. Люди намагалися не пустити в лікарню пацієнта з коронавірусом, який знаходився у важкому стані і потребував штучної вентиляції легенів. Поліції довелося силою пробивати дорогу швидкої допомоги з хворим всередині. Корреспондент.net збирав інформацію про харківську ганьбу.  Лікарня для чорнобильців Харківський обласний диспансер радіаційного захисту спочатку був визначений як один з опорних для прийому хворих з коронавірусом. Але коли туди спробували завести пацієнта з Covid, почалися протести і зіткнення з поліцією. Від самого ранку будівлю лікарні пікетували чорнобильці, які лікуються в диспансері. Вони навіть спробували не пустити машину швидкої допомоги, яка привезла першого пацієнта з COVID, заблокували в’їзд і лягали на дорогу. Поліцейським довелося демонтувати ворота, щоб швидка змогла доставити хворого. В результаті бійки між правоохоронцями і чорнобильцями постраждали двоє 24-річних оперуповноважених. Попередньо, один з поліцейських отримав закриту черепно-мозкову травму і струс головного мозку, інший – забій гомілки. Правоохоронці відкрили відразу три кримінальних провадження. 

Місць не вистачає Радниця глави Харківської облдержадміністрації Наталія Попова повідомила, що пацієнт, доставлений в диспансер, знаходиться в украй важкому стані, він підключений до апарата штучної вентиляції легенів. Він був переведений з Харківської обласної інфекційної лікарні, де не залишилося вільних ліжко-місць. “Це пацієнт з реанімації обласної інфекційної лікарні. Там відділення, розраховане на шість ліжок, спочатку розширили до 12, а тепер уже не вистачає місць. Це 13-й пацієнт звідти”, – заявила Попова. Всього в медустанові зараз вже лікують чотири особи з коронавірусом.  Бояться за себе Чорнобильці виступили проти лікування хворих з коронавірусом в диспансері, тому що вважають це порушенням прав тих, хто постраждав в результаті аварії на Чорнобильській АЕС. За словами осіб, які представилися учасниками громадської організації Союз Чорнобиль України, вже зараз з диспансеру нібито виписують хворих, в тому числі і у важкому стані. Чорнобильці навіть розглядають можливість голодування. У той же час Hromadske передає, що активісти проти того, щоб диспансер приймав людей з коронавірусом, тому що це наражає на небезпеку інших. “Вони не хочуть, щоб пацієнти з підозрою на коронавірус тут перебували, тому що самі тут лікуються. Хоча це два різних корпуси: вони між собою розділені. Там спеціальні двері, плівка, є засоби індивідуального захисту на мільйон гривень. Інфекціоністи все підготували”, – каже радник голови ОДА Наталія Попова. 

 Журналістка Тетяна Доцяк, яка була присутня на місці інциденту, зазначає, що диспансер три місяці готували до того, щоб приймати хворих з коронавірусом, а тут раптом чорнобильці схаменулися. “Волонтери і держава вклали мільйони. Мовчали чорнобильці, мовчали лікарі. І раптом, коли інфекційка захлинається – більшість лікарів в диспансері відмовляються працювати, чорнобильці блокують швидкі, мовляв, це їхня лікарня. У радянські часи, кажуть, такого не було. Дійсно, в радянські часи кожен, хто блокував би швидку з хворим чорнобильцем, який вимагає негайної допомоги, вже був би за ґратами – ось це був час, правда, любителі совка?” – зазначає Доцяк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *