В Україні почали масово продавати підроблені медичні довідки. Купити можна що завгодно приблизно за 300-500 гривень. Журналісти сайту OBOZREVATEL провели розслідування, як не попастися на вудку до шахраїв.

Так, журналісти видання через пошуковик знайшли масу сайтів, на яких за мінімальні гроші пропонують підроблені медичні довідки “на будь-який смак”. Це і довідки про вагітність, що не працездатності, в басейн та інші.

На цьому сайті переконують, що пропонують справжні лікарняні, ніяких підробок.

Журналісти подзвонили по одному з вказаних номерів на сайті. На дзвінок відповів чоловік і розповів, що колись потрібно заповнити спеціальну форму на сайті, вказавши свої дані. Лікарняний буде доставлений адресату поштовою службою “Нова пошта”. Доставка здійснюється післяплатою.

Відзначимо, що у “виробника” були свої правила. Він заявив, що не робить лікарняні для співробітників державних установ, так як там їх уважно перевіряють.

Також чоловік відмовився і виписувати лікарняний лист на чотирнадцять днів. В замін він запропонував два лікарняних листа по п’ять днів.

Як зрозуміти, що лікарняні – фальшивка?

  1. На бланку відсутні водяні знаки, хоча візерунок схожий.
  2. Розмір бланка менше (вже) цього лікарняного.
  3. “Биті” шрифти. Це саме кидається в очі відмінність. Нижче на фото видно, що у цього документа всі написи чіткі, у фальшивки ж навпаки – как-будто роздруковано на принтері. Відрізняється і сам папір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *