Логіка збору передбачає, що кожен власник смартфона або телевізора завантажує на пристрій музику, фільми і електронні книги безкоштовно їх споживає – тобто автор контенту страждає.

Ціни на всю техніку можуть різко підскочити через новий податок, який хочуть ввести народні депутати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє Економічна правда.

Видання зазначає, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

“В  Україні у 2020 році майже на 5% можуть подорожчати смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, аудіосистеми, жорсткі диски, принтери та офісний папір. Після ухвалення закону про управління майновими правами правовласників та рішень Мінекономіки почне працювати збір за приватне копіювання. Логіка збору передбачає, що кожен власник смартфона чи телевізора завантажує на пристрій музику, фільми та електроні книги і безкоштовно їх споживає. Через це страждають автори контенту. Для надання правовласникам винагороди імпортери техніки повинні включити у вартість товару збір за приватне копіювання і виплачувати його організації колективного управління (ОКУ), а вона виплачуватиме винагороду авторам”, – йдеться в матеріалі видання.

Поки що є проблеми, адже для початку імпортери повинні узгодити з організацією колективного управління розмір збору по кожному виду техніки. Переговори з цього приводу почалися у квітні 2020 року, але результатів досі немає – через кардинальні суперечності між учасниками.

Імпортерів представляє Європейська бізнес-асоціація, яка вважає запропоновані тарифи пережитком минулого. ЄБА переконана, що введення збору дасть ще більше переваг продавцям нелегальної техніки. Організація колективного управління представлена Українським музичним альянсом і Всеукраїнським агентством авторських прав – вони стверджують, що в частині приватного копіювання система відрахувань існує в більшості країн світу.

Як повідомлялося раніше, пенсії в Україні з 1 липня зростуть. Справа в тому, що піднімається мінімальний прожитковий мінімум, а це означає, що автоматично піднімуться і мінімальні пенсії.

При цьому в Україні пройде масштабна перевірка пенсіонерів. Чиновники мають намір знайти тих, хто за допомогою підроблених документів, отримує виплати. Шахраї повинні будуть повернути гроші до бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *