Пішов тільки другий тиждень нового навчального року, а вже з’явилися чутки про масове повернення українських шкіл на дистанційне навчання.

Нібито перехід на віддалений формат готується відразу після місцевих виборів. А перед цим, приблизно з 21 жовтня (на тиждень раніше, ніж зазвичай), почнуться осінні шкільні канікули. Варіант по канікул обговорювалося на закритому селекторній нараді головного санітарного лікаря Віктора Ляшко з представниками регіонів.

У декількох столичних школах “Країні” підтвердили, що їх вже попросили попередньо підготувати новий розклад для дистанційного навчання. Але поки нібито немає ясності з термінами нового тотального карантину в школах. Одні педагоги кажуть, що карантин і дистанційка будуть відразу після виборів. І пояснюють такий сценарій бажанням заощадити гроші.

“У жовтні починається опалювальний сезон, а це величезні витрати для шкіл. Плюс – доплати вчителям, харчування для дітей, покупка антисептиків і масок, на які вже не вистачає грошей. Якщо відправити школи на дистанційку, можна непогано заощадити “, – говорить директор школи одного з обласних центрів.

За інформацією інших вчителів, тотальний карантин для шкіл може бути як раз напередодні виборів. І буде з ними безпосередньо пов’язаний. “90% виборчих дільниць знаходяться в школах. А тепер уявімо варіант, якщо в цих школах спалаху і вони йдуть на карантин. Це реальний спосіб скасувати вибори як мінімум по ряду ділянок або населених пунктів “, – припустив директор однієї зі шкіл.

Не виключено, що до жовтня статистика по захворюваності погіршиться, а багато шкіл відправлять частину класів на карантин через спалахи коронавируса. Власне, поки пройшла тільки перша навчальний тиждень, а по Україні вже масово закриваються на карантин окремі класи і цілі школи. Тому у прихильників дистанційного навчання з’явиться вагомий аргумент. Ось тільки що при цьому буде з освітою і які у школярів шанси освоїти навчальну програму на удаленке – питання відкрите.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *