Вартість бензину, дизпалива та автогазу залежить від ціни нафтопродуктів на кордоні, курсу гривні та попиту на пальне, розповів Gazeta.ua Геннадій Рябцев із науково-технічного центру “Психея”.

“Насправді поки що ціна на нафту не знизилася. Впала вартість нафтових котирувань. Вони — вторинні фінансові інструменти, які не мають прямого стосунку до ціни фізичної нафти. Вартість останньої визначається за контрактом. Контрактна ціна залежить від усереднених нафтових котирувань. Такі значення виводять за місяць. Тому нафта може подешевшати, якщо котирування втримаються на нинішньому рівні хоча б тиждень чи два. Тоді дешева нафта надійде на нафтопереробні заводи. З неї отримають нафтопродукти, ціна на які при продажу в Україні може знизитися”, – пояснює Рябцев.

На вартість пального на заправках також впливають курс гривні та рівень попиту.

“Національна валюта зараз падає. Через початок посівної попит на пальне зростатиме. Ці фактори компенсуватимуть зниження вартості нафтопродуктів на кордоні”, – додає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Паніка, облігації та коронавірус: чому долар стрімко подорожчав

Пояснює, як правильно розраховувати ціни на заправках.

“Кожен відсоток зниження ціни нафтопродуктів на кордоні означає зменшення цін на заправках на 10 копійок через два тижні. Якщо в нас гривня дешевшає на 10 копійок — це зростання вартості бензину через 2 тижні на 7-8 копійок”, – каже Рябцев.

9 березня нафтові котирування Brent обвалилися на 31% – до $34,23 за бар. За кілька днів до того Організація країн – експортерів нафти і Росія не продовжили угоди про зменшення видобутку. Чинна закінчується 1 квітня. Наприкінці лютого нафтові котирування становили майже $50.Автор: Маргаріта ДИКАЛЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *