Для того, щоб підтвердити стаж, отриманий до 1 липня 2000 року, потрібно звернутися до державного архіву.

Пенсії в Україні після 2004 року нараховуються виходячи з поняття “страховий стаж” – щомісячний обов’язковий внесок до Пенсійного фонду, вираховується з заробітної плати. Але страховий стаж – це один з видів стажу. Існує також загальний трудовий стаж, який можна підтвердити тільки записами в трудовій книжці.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “РБК-Україна”.

В період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2004 року розрахунок пенсійного стажу здійснюється суто за даними персонального обліку в Пенсійному фонді.

Однак, після запровадження поняття “страховий стаж” у 2004 році стало не важливо, скільки людина фактично працювала або навчалася, тут має значення лише протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за нього до Пенсійного фонду.

Трудовий стаж, набутий до січня 2004, автоматично прирівнюється до страхового стажу і його можна підтвердити, надавши трудову книжку (до 1 липня 2000). Якщо документ загублено, можна звернутися на підприємство за довідкою.

У ПФУ кажуть, що стаж можна підтвердити довідкою з підприємств, установ і організацій, де людина працювала. Зберігання документів входить в обов’язки підприємства.

Якщо ж підприємство ліквідовано, то всі документи передаються до державного архіву, де зберігаються протягом 75 років. Таким чином, для того, аби підтвердити стаж, набутий до 1 липня 2000 року, потрібно звернутися до державного архіву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *