В недалекому майбутньому, у багатьох українських пенсіонерів пенсійні виплати будуть меншими, але вже зараз багато хто починає ставити питання про правильне нарахування пенсії і як це можна перевірити.
Про це пишуть fakty.ua.

Отже, почнемо з того, що потрібно перевірити всі параметри, які необхідні для нарахування пенсії, а для це всього лише потрібно знати – чи правильно розрахована заробітна плата і стаж.

Для того, щоб отримати інформацію про ваш страховий стаж та заробіток, необхідно вивчити розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії. Саме в цьому документі вказані всі періоди стажу враховуються при розрахунку пенсійних виплат.

Дуже важливо знати те, що починаючи з 1 липня 2000 року, враховуватися при розрахунку пенсійних виплат буде саме той страховий стаж, на який був нарахований єдиний внесок, іншими словами збір на пенсійне страхування.

В даному розпорядженні також буде інформація про коефіцієнт заробітної плати і звичайно ж мінімальна заробітна плата в Україні. У цьому документі ви знайдете інформацію і про оптимізацію заробітної плати. Це означає, що за період своєї трудової діяльності ви зможете виключити невигідну зарплату. А ось виключити можна до 60-ти календарних місяців, або ж не більше ніж 10% страхового стажу.

Тепер поговоримо про види перерахунку пенсії, так як вони бувають декількох видів – індивідуальний перерахунок, перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та індексація пенсій.

Індивідуальні перерахунки пенсій здійснюються пенсіонерам:

які після призначення пенсії продовжували працювати (частина 4 статті 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);
які виявили бажання перейти з одного виду пенсії на інший;
котра надала документи про стаж, заробіток, які не були враховані при обчисленні пенсії;
мають право на підвищення розміру пенсій з інших підстав (встановлення надбавок, підвищень і т. п.).
Пенсіонери, які після виходу на пенсію продовжують працювати, то через кожні два роки своєї трудової діяльності вони мають право на перерахунок пенсії. Раніше для перерахунку потрібно було звертатися до ПФУ, тепер же ці розрахунки робляться в автоматичному режимі.
Бувають і такі випадки, коли вже після нарахування пенсії, пенсіонер раптом виявив стаж, який не був врахований при розрахунку. Звичайно у вас виникне питання: “Як можна забути про стаж?” Все дуже просто, людина могла працювати на тимчасово окупованих територіях. І в зв’язку з окупацією не зміг вчасно отримати документи про стаж роботи.

Тепер же пенсійна реформа дозволяє докупити страхового стажу, якщо його не вистачає. Якщо наприклад по досягненню 60 років у людини не вистачає декількох місяців, то розумно буде докупити їх і отримати пенсію в 60, а не в 63 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *