Український вчений, колишній керівник українського Центру грипу Олександр Гриневич заявив, що препарат протефлазид може вилікувати COVID-2019.

Поки Україна чекає тести на коронавірус з Китаю, всередині країни є вітчизняні розробки таких самих тестів. Більш того, є навіть заяви про ефективність українських таблеток від коронавірусу, але ця інформація залишається непідтвердженою.

Корреспондент.net з’ясував власні можливості України у протидії вірусу. 

Грошей немає Українські вчені ще в січні розробили тести для виявлення коронавірусу. Це тест-системи для ПЛР-досліджень – вони проводяться у вірусологічних лабораторіях і дають найточніший результат. На сьогодні вчені Національної академії наук (НАН) виготовили і передали до Міністерства охорони здоров’я тест-системи на 600 аналізів. За словами заступника міністра Віктора Ляшка, їх направили в Житомирський обласний лабораторний центр і Центр громадського здоров’я. 13 березня президент Володимир Зеленський доручив вченим НАН виготовити 200 тисяч тестів, але Кабмін тільки на цьому тижні відновив фінансування академії. Перший транш у 350 тисяч гривень НАН отримала лише 23 березня, і він покриє витрати тільки на ті тести, які вже зробили і передали в Міністерство охорони здоров’я. На виготовлення нових – грошей знову немає. Гроші потрібні вченим на купівлю реагентів і витратних матеріалів. В Україні реагенти не виробляють, їх можна купити тільки за кордоном. Собівартість українського тесту – приблизно 250 гривень, отже, для замовлених 200 тисяч тестів НАН буде потрібно не менше 50 мільйонів гривень. 

Приватні компанії Одночасно з Національною академією наук тести на коронавірус розробляли дві приватні генетичні лабораторії: Діаген і Українські генетичні технології. Їхні тести – це теж системи для високоточних ПЛР-досліджень. Обидві компанії зараз ведуть переговори із МОЗ про постачання. 

Ліки Український вчений, колишній керівник українського Центру грипу Олександр Гриневич заявив, що препарат протефлазид може вилікувати COVID-2019. За словами вченого, для підтвердження ефективності протефлазиду вірусологи використовували комп’ютерну модель коронавірусу. “Використавши комп’ютерну модель коронавірусу 2019-nCoV, створену китайськими фахівцями, мої колеги, використовуючи метод докінґу, показали, що діюча речовина протефлазид блокує важливий фермент коронавірусу, що може гальмувати розмноження вірусу”, – заявив Гриневич. Гриневич додав, що дослідження тривають. Але в рамках благодійної допомоги протефлазид передали трьом медичним установам у Чернівцях. Поки ніяких підтверджень словам Гриневича немає.

І такі заяви звучать вкрай дивно, тому що препарат належить до категорії імуностимуляторів. Це великий клас ліків із непідтвердженою ефективністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *