11 березня 2011 року о 14:46 на північно-східному узбережжі Японії стався землетрус магнітудою 9,0 – найсильніший у відомій історії країни. За ним послідувало цунамі: хвилі заввишки до 7 метрів руйнували міста і забирали тисячі життів. Стихійні лиха спричинили техногенну катастрофу – аварію на АЕС “Фукусіма-1”, після якої 164 тис. людей евакуювали із забруднених радіацією територій.

Цунамі в місті Міяко в префектурі ІватеФото: Getty Images

10 років по тому Японія вшанувала хвилиною мовчання більше 18 000 жертв трагедії. Але країна стоїчно подолала кризу, і сьогодні велика частина прибережних міст і сіл відновлена. The Guardian пише, що на боротьбу з руйнуваннями вже витрачено 30 трлн ієн (280 млрд доларів). AP News показало, як відбувається цей складний процес.

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Уряд побудував нові захисні дамби, дороги, залізничні колії і житлові будинки, але великі ділянки землі все ще пустують: більше 40 000 чоловік не можуть повернутися додому в райони, що є сусідами з АЕС “Фукусіма-1”.

Фото: Getty Images

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Пошкоджені у 2011 році реактори АЕС стабілізовано, але її вивід з експлуатації займе не менше 40 років. Також уряду все ще належить вирішити долю мільйонів тонн забрудненого ґрунту і води, які зберігається в резервуарах на території станції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *