У нашому Всесвіті повно чудес, для яких не вистачає місця на сторінках підручників. І з кожним днем ​​життя не втомлюється дивувати навіть тих, хто знає про все на світі. Наприклад, ви коли-небудь замислювалися над тим, навіщо мурахи марширують одна за одною в коло, через що шкіра на шрамах ніколи не потіє і з якої причини ночами французькі винороби розпалюють тисячі багать у своїх виноградниках?

Ми любимо спостерігати за світом, повним чудес, і ділимося з вами найяскравішими враженнями і відкриттями.

1. Під водою кров змінює колір

Кров на глибині 20 м здається коричневою, а якщо опуститися на 40-50 м під воду, то буде виглядати зеленою. Товща води працює як фільтр: найкраще пропускає тільки зелені і сині промені. В результаті червоний колір зникає вже на глибині 3 м.

Цей факт вплинув не тільки на роботу виробників приманок для риб, але і зацікавив вчених, які не так давно з’ясували, що риби бачать краще за нас під водою і сприймають відтінки кольорів, які не помітні нам.

2. За черепам китів науковці відстежують еволюцію людини

Що спаде вам на думку, якщо ви виявите череп кита в серці Африки, на відстані майже в 800 км від океану і на висоті 640 м над рівнем моря?

На думку вчених, в минулому тут текла повноводна ріка, по якій древній кит випадково проплив вгору, до гір, але вже не зміг повернутися назад. Це сталося в момент, коли Земля змінювала свій вигляд: ліси перетворювалися в савани, гори росли, а древнім людям довелося спуститися з дерев. Завдяки аналізу останків кита, вдалося визначити, що цей етап в еволюції людини стався близько 17 млн ​​років тому.

3. Це найбільша кішка в світі, яка важить майже 0,5 т і за один стрибок долає відразу 6 м

Так виглядає лігр – дитинча лева-самця і тигриці-самки. Сьогодні це найбільший представник котячих. У лігрів рідко виростає левова грива, але, як і тигри, вони вміють і люблять плавати.

4. Навіть під час арктичних морозів температура всередині іглу може досягати +20 ° C

На будівництво іглу йде приблизно година, і його можна зробити самому. Щоб утримувати всередині тепло і при цьому вентилювати таке житло, вхід всередину прокладається через коридор, який сягає глибини снігового замету. В результаті з вулиці потрібно фактично пірнути, спустившись нижче рівня підлоги, а потім піднятися всередину іглу.

5. На вершині Евересту можна знайти останки морських істот

Сьогодні Еверест – це найвища точка планети, що піднімається на 8 848 м вгору. Але 450 млн років тому це було дно океану, яке повільно почала рости вгору, приблизно по 11 см в рік. Вперше це офіційно підтвердилося в 1924 році, коли провідник Ноель Оделл знайшов тут скам’янілості стародавніх морських істот.

6. Штучні дерева використовувалися як спостережні пости під час Першої світової війни

Першими маскувати спостережні пости під дерева почали французи, потім технологію освоїли англійці і німці. Щоб ворог не помітив змін в ландшафті, фальшиві дерева встановлювали в ночі на місці справжніх. Їх вивчали і робили помітки, щоб в майстерні виготовити максимально схожу копію. Ці конструкції були настільки вдалим рішенням, що жоден із постів не був виявлений противником.

7. Шрам не може потіти. Тому до нього не прилипає бруд

Рубці складаються з колагену. У них немає волосся, тому що фолікули, в яких вони раніше росли, не відновлюються. Разом з ними не з’являться знову і потові залози. При цьому під час перебування на сонці рубці, на відміну від здорової шкіри, інакше реагують на випромінювання і трохи припухають.

8. У морі ще зустрічаються гігантські доісторичні медузи, довжина щупалець яких досягає 30 м

Медузи з’явилися на світі мільйони років тому, і найбільша з сьогодні існуючих – це ціанея волосиста, або левова грива, яка мешкає у всіх північних морях Атлантичного і Тихого океанів. Вона офіційно вважається найдовшою твариною нашої планети.

9. Без анестезії. Пацієнтка під час операції грає на скрипці, щоб лікар не пошкодив її мозок

Мозок не відчуває болю, і часто операції на ньому проводять без анестезії, щоб людина була в свідомості. Якщо пацієнт – музикант, то лікар може попросити його грати на музичному інструменті прямо під час операції. В процесі виконання музики задіяний весь мозок, і якщо нейрохірург припуститься помилки, то людина відразу ж перестане грати, а лікар зрозуміє, як допомогти пацієнтові.

10. Гекони не приклеюється до мокрого листя і зісковзують з тефлону

Відомо, що тефлон – це єдиний матеріал, до якого не прилипають присоски на лапках гекона. Хоча равлики легко впораються з таким завданням.

Заважає геконам і вода: під час дощу рептилії не можуть лазити по склу або триматися на гілках і листі. Рідина створює тонку плівку, яка перешкоджає щільному зчепленню лапок з поверхнею.

11. Метелик, який будує собі дерев’яну хату

Метелики мішочниці будують собі кокони у вигляді будиночка. Для будівництва використовують природні матеріали. Якщо гусениця натрапила на шматочки гілок, то виходить маленька дерев’яна хатинка, яку вона носить на собі, поки не добудує. Потім всередині лялечка перетворюється на метелика, а після спарювання туди ж відкладає і яйця.

12. Виноградники підпалюють, щоб захистити від морозів

Так французькі винороби рятують молоді пагони під час весняних морозів. Іноді багаття доводиться палити добу безперервно. Це не єдине рішення, яке виглядає незвично для сторонньої людини.

Наприклад, щоб захиститися від ураганів і гроз, деякі винороби використовують спеціальні мобільні додатки і власні станції, які попереджають їх про негоду. І тоді за допомогою гармат починається розстріл хмар, щоб не допустити формування грози.

13. Бджоли іноді роблять перерву на денний сон і відпочивають, тримаючись лапками одна за одну, щоб не випасти з квітки

Ці комахи сплять по шість годин на день. Але коли справ багато і витрачається більше сил, вони можуть дозволити собі відпочити «на роботі», щоб потім продовжити ефективно працювати. До речі, бджоли теж можуть бачити сни, зовсім як люди, поки засвоюють отримані за день знання.

14. Вхід в скафандр – через спину. І вихід теж

Відмінною рисою такого виду скафандра є те, що надіти його можна самостійно. Він кріпиться за ноги до підлоги, космонавт забирається всередину, робить кілька рухів, і дверцята скафандра на спині закриваються.

15. Якщо мури марширують по колу вони не зможуть з нього вибратися і загинуть

Мурахи сліпі: вони покладаються тільки на нюх і дотик, і іноді нюх грає з ними злий жарт. У пошуках їжі мураха виділяє пахучу речовину – феромон, щоб інші мурахи могли піти за нею. Якщо мураха втрачає джерело запаху їжі, вона може випадково наштовхнутися на власний слід і піти по ньому, залишаючи ще більше феромону.

Відчувши гормон, до подорожі по колу примикають інші мурахи, посилюючи хімічний сигнал. Мурашкам здається, що вони йдуть по все більш чіткому сліду, в той час як насправді вони ходять колами, поки не вмирають від виснаження. Лише небагатьом особам вдається вийти з кола смерті.

Найбільше мурашине коло смерті спостерігав американський мандрівник Вільям Біб в 1921 році в Гайані. Його діаметр складав 365 метрів, а протримався він близько двох днів.

16. Людина поруч з ногою ящера-гіганта, чиє існування вважалося неможливим через гравітацію

До сих пір немає остаточної відповіді на питання, яким чином стародавнім ящерам вдавалося доростати до гігантських розмірів, адже гравітація, яка тисне на все живе на Землі, не сприяє цьому. Тому знайдена в 1989 році гігантська нога динозавра, який досягав близько 20 м у висоту, до сих пір не дає вченим спокою.

17. Здається, що час в кадрі зупиняється, коли світло потрапляє в камеру

Світло потрапляє в камеру і створює незвичайну ілюзію: здається, що лінійка рухається надто повільно. І навпаки: в темряві час як ніби рухається швидше.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *