Попри свою ваду, чоловік багато років поспіль робить гарну справу.

Посадити дерево — це, на перший погляд, легко і просто, але за реальних умов для цього потрібно докласти дуже багато зусиль. Навіть дорослому і здоровому чоловікові потрібно багато сил, щоб викопати яму, залити її водою, посадити саджанець і закопати. А що вже говорити про літніх людей, інформує Ukr.Media.

Але сьогодні ми розповімо вам про людину, яка, не дивлячись на свій вік і фізичні обмеження, змогла висадити близько 17 тисяч дерев.

Ма Саньсяо — 70-річний житель села Маю і вже 20 років поспіль він займається шляхетною справою — посадкою дерев. Протягом цього часу він створив величезний ліс.

Ще з дитинства Ма хотів потрапити на військову службу. Одразу ж після школи він пішов до армії. Прослужив він там лише три роки, оскільки підхопив інфекцію і з часом у нього почався сепсис.

Повернувшись додому, він став працювати вчителем, а пізніше фермером. Поступово інфекція дала про себе знати і чоловікові довелося ампутувати ноги.

Родина Ма на той час перебувала у великих боргах, оскільки витратила багато грошей на його лікування, сподіваючись зберегти хоча б одну ногу.

Але чоловік не впав духом. Він вирішив допомогти родині впоратися з боргами, і почав висаджувати дерева.

Ще з 2000 року на світанку Саньсяо сідає на мопед і їде за село працювати. З собою Ма бере кайло, лопату і їжу на весь день. На місці китаєць знімає протези, вдягає рукавички і повзе саджати дерева.

Крім важкості, це заняття є досить небезпечним. Одного разу Ма працював на схилі гори, де не зміг втриматися і впав. У результаті цього падіння китайцеві розплющило обидві кукси. Наступного разу він позбувся мізинця на руці.

Про такий шляхетний вчинок дізналася і місцева влада. Пізніше урядовці і виплатили усі кредити Саньсяо. Але все ж таки Ма не залишив це заняття.

Тепер він робить це на знак подяки. Китаєць говорить, що саджатиме дерева до останнього дня свого життя.

Рано чи пізно Ма піде з цього світу. Але ще дуже довго буде жити пам’ять про нього у вигляді тисяч дерев. Низький уклін цій сильній духом людині!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *